Rozmowy z córką

Jak dbać o swoje zdrowie? Sposoby na zdrowe ciało i zdrowego ducha. Polecamy naturalne produkty, lekarzy specjalistów, apteki internetowe.
Awatar użytkownika
Vaneska
Posty: 162
Rejestracja: 04 sty 2019, 15:22

Rozmowy z córką

Post autor: Vaneska »

Czekają na mnie rozmowy z dojrzewającą córką o okresie i wydzielinach z pochwy. Trochę nie bardzo wiem jak sie, za to zabrac. Zastanawiam sie czy nie dac jej przeczytać taki artykuł https://nastolatki.myob.pl/czym-jest-bi ... a-z-pochwy i wtedy z nią porozmawiać. Wy jak rozwiązałyście taki temat?
Awatar użytkownika
Magdek
Posty: 91
Rejestracja: 28 mar 2019, 23:35

Re: Rozmowy z córką

Post autor: Magdek »

Zawsze starałam się i nadal staram odpowiedzieć na każde pytanie córki. Jak coś podpieram się literaturą fachową. Teraz ma prawie 20 lat i zadaje mi pytania o antykoncepcję.
Awatar użytkownika
ellen
Posty: 176
Rejestracja: 15 cze 2019, 13:42

Re: Rozmowy z córką

Post autor: ellen »

To się chwali, że córka ma wsparcie w mamie czy w rodzicach i może porozmawiać na każdy temat. Jeśli wspominasz o antykoncepcji to może przyda się też lektura tego artykułu http://antykoncepcjanamiare.pl/antykonc ... j-kobiety/ , jak antykoncepcja postrzegana jest wśród kobiet. Takiej wiedzy nigdy dość moim zdaniem.
Fiołka

Re: Rozmowy z córką

Post autor: Fiołka »

ellen pisze: ↑12 wrz 2019, 8:59 To się chwali, że córka ma wsparcie w mamie czy w rodzicach i może porozmawiać na każdy temat. Jeśli wspominasz o antykoncepcji to może przyda się też lektura tego artykułu http://antykoncepcjanamiare.pl/antykonc ... j-kobiety/ , jak antykoncepcja postrzegana jest wśród kobiet. Takiej wiedzy nigdy dość moim zdaniem.
Warto pamiętać że pomimo restrykcyjnych przepisów u nas w razie niechcianej ciąży można udać się do Czech gdzie kobiety mogą przerwać ciąże w 3 pierwszych miesiącach, najbliżej Polski, bo raptem 5 km od granicy jest Klinika Stonava, w której otrzyma się pomoc.
Awatar użytkownika
osaka
Posty: 142
Rejestracja: 10 cze 2019, 5:30

Re: Rozmowy z córką

Post autor: osaka »

To matki rola aby odpowiednio wcześnie uświadomiła córkę co do kwestii współżycia i antykoncepcji. Młodzież teraz znacznie szybciej dojrzewa, z moją córką dawno mamy taką rozmowę za sobą. I jak będzie potrzeba to zabiorę ją do ginekologa. Sama biorę tabletki Drovelis i nie będę miała obaw żeby także i ona brała - są naprawdę dobrze tolerowane i badania pokazują, że nie szkodzą na inne organy.
ODPOWIEDZ