Kontuzja

Jak dbać o swoje zdrowie? Sposoby na zdrowe ciało i zdrowego ducha. Polecamy naturalne produkty, lekarzy specjalistów, apteki internetowe.
Awatar użytkownika
Liliannka
Posty: 245
Rejestracja: 04 wrz 2019, 22:40

Kontuzja

Post autor: Liliannka »

Witam, co robicie w przypadku kontuzji lub urazu? Bo wiem doskonale że nie każdy o własnych siłach może wybrać się na rehabilitację. Taką rehabiltację mozna wykonywać w domu przy pomocy odpowiednich akcesoriów i sprzętu. Taki dobry sklep ze sprzętem rehabilitacyjnym to moim zdaniem Bardomed - zakupimy tu zaróno odpowiednią aparaturę jak i np tasmy rehabilitacyjne czy kompresory żelowe.
Awatar użytkownika
Zrelaksowana
Posty: 499
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:20

Re: Kontuzja

Post autor: Zrelaksowana »

Wydaje mi się, że po jakimś poważniejszym urazie warto byłoby wykonać rezonans magnetyczny danej części ciała, aby wiedzieć, czy wszystko oby na pewno jest w porządku. Z tego, co się orientuję, to w MRI Diagnostyka w Warszawie można takie badanie wykonać nawet bez skierowania. Wbrew pozorom nie kosztuje ono wcale dużo, a jest to naprawdę dokładne badanie obrazowe, pozwalające wykryć wiele nieprawidłowości.
Awatar użytkownika
ononka
Posty: 183
Rejestracja: 26 mar 2020, 17:04

Re: Kontuzja

Post autor: ononka »

Powiem wam szczerze, że ja również uważam, że w takiej sytuacji to najlepiej zdecydować się na rezonans. Jedno zdrowie mamy, należy o nie dbać - nawet jeśli wymaga to dodatkowych wizyt u lekarza i kolejnych badań. Weźcie pod uwagę rezonans na fundusz warszawa - przynajmniej nie będziecie musieli opłacać tych badań.
Mąlottka

Re: Kontuzja

Post autor: Mąlottka »

W warszawie umów się do Radiomedica, jest to bardzo dobre centrum diagnostyczne, byłam u nich już dwa razy i zawsze jestem bardzo zadowolona, jest tam miła i bardzo profesjonalna obsługa, szybkie terminy i wyniki dobrze opisane. Także jak szybko i dokładnie to tylko tam.
Łucyjka

Re: Kontuzja

Post autor: Łucyjka »

Jeśli macie problemy z bólem pourazowym ,to warto zastosować płyn DMSO https://www.izdrowiej.pl/dmso-plyn Świetnie sie sprawdza zarówno do użytku zewnętrznego jak i doustnie. Mnie osobiście bardzo pomógł na bolesności związane ze skręceniem stawu. To bardzo dobry preparat.
Kućwan

Re: Kontuzja

Post autor: Kućwan »

Ja mam takie 3 punkty zawsze – mój zaufany fizjoterapeutka, zaufana akupunktura, choć dalej http://akupunkturapokrywka.pl/refleksoterapia/ i jeszcze druga fizjoterapeutka, która też przyjeżdża do domu. Póki co mi to zawsze pomaga. Tylko jak ze wszystkim tutaj trzeba mieć zaufanych ludzi, żeby nie doili kasy i niczego sensownego nie robili.
Ryś

Re: Kontuzja

Post autor: Ryś »

Powiem wam, ze jak ja doznałam kontuzji kolana, to długo szukałam odpowiedniego specjalisty. Dopiero w CM Gamma w Warszawie zajęli się mną na poważnie. Tam można liczyć na profesjonalną opiekę medyczną, która zajmuje się ortopedia, ale i nie tylko. Na miejscu można również wykonać wiele specjalistycznych badań, co również jest na plus.
Reńia

Re: Kontuzja

Post autor: Reńia »

Ja miałam nie jedną kontuzje i tak naprawdę to trzeba od razu iść do lekarza. Ja chodzę do przychodni Nasz lekarz w Toruniu. Tam jest wielu specjalistów i można skorzystać z rehabilitacji, która jest bardzo ważna po wszelkich kontuzjach. Tam mam na miejscu taką rehabilitacją, maja nowoczesny sprzęt i bardzo dobrych rehabilitantów.
Awatar użytkownika
Magdek
Posty: 91
Rejestracja: 28 mar 2019, 23:35

Re: Kontuzja

Post autor: Magdek »

Mówią, że ruch to zdrowie no to się ruszam :) Różnica w samopoczuciu jest, z czasem na wadze również. Ale kontuzje też nie omijają. Pół biedy jak są lekkie, ale to różnie bywa jak sami wiecie. Bez odpowiedniej rehabilitacji ani rusz. Bardzo sobie chwalę magnetoterapię. Na tyle, że zainwestowałam w urządzenie do korzystania w domu. Zaprzyjaźniony fizjoterapeuta polecił mi Biomag, a oni już doradzą jaki zestaw wybrać w zależności od potrzeb. Na https://biomag.pl/ jest dużo info w tym temacie, poczytajcie. Z resztą gdzie byście nie czytali o leczeniu polem magnetycznym to wszędzie będzie, że na różne bóle, gojenie, regenerację, obrzęki i wiele innych jest bardzo skuteczna.
Bożena

Re: Kontuzja

Post autor: Bożena »

Przede wszystkim zastanówcie się nad tym, co faktycznie mogłoby sprawdzić się w Waszym przypadku. Nie ma co ukrywać, że chociażby na stronie https://lekarzebezkolejki.pl/specjaliza ... reumatolog znajdziecie dobrych specjalistów, którzy realnie mogą sprawdzić się w kontekście leczenia Waszych problemów.
bożennnnnnaaaa

Re: Kontuzja

Post autor: bożennnnnnaaaa »

No nie wiem, a może badanie rezonansem? Ja sama miałam w klinice Mutimed w Warszawie, bo lekarz zalecił do oceny zmian zwyrodnieniowych stawów, które u mnie powstały na skutek urazu i w przebiegu stanu zapalnego. Generalnie warto wykonać takie badanie - jest niezwykle dokładne i precyzyjne.
Awatar użytkownika
bunny
Posty: 48
Rejestracja: 15 sty 2019, 16:39

Re: Kontuzja

Post autor: bunny »

Moim zdaniem warto wiedzieć, gdzie można zakupić różne akcesoria do rehabilitacji. Bardzo duży ich wybór znajdziecie w ofercie sklepu Musi Med. Są to takie przedmioty jak na przykład balkonik do chodzenia: https://musi-med.pl/pl/c/Balkoniki%2C-p ... hodziki/23 .
ODPOWIEDZ