Bonding czy licówki

Jak dbać o swoje zdrowie? Sposoby na zdrowe ciało i zdrowego ducha. Polecamy naturalne produkty, lekarzy specjalistów, apteki internetowe.
Hilsś

Bonding czy licówki

Post autor: Hilsś »

Hej, mam niewielkie ukruszenia przy trzech jedynkach (lat 30), które wystąpiły stopniowo na przestrzeni 3 lat prawdopodobnie przez zaburzenie okluzji, w grę wchodzi szyna relaksacyjna. Wiem, że muszę dociec przyczyn tych ubytków, ale nie chodzi mi o to w tym poście, lecz o ich odbudowę.
Dwóch stomatologów zaleciło bonding, a jeden zwykłe wypełnienie kompozytowe z racji młodego wieku i niewielkich ubytków. I teraz co będzie lepsze? Wolałabym nie ingerować mocno w te zęby, bo są zdrowe, no ale zwykła plomba w takim miejscu przecież prędzej czy później wypadnie... z kolei przy bondingu obawiam się przebarwień po czasie... to zęby przednie, więc będzie się to mocno rzucać... Poza tym moje zęby mają skłonność do szybkiego gromadzenia się osadów pokarmowych, właśnie na przodzie... czy zwykła higienizacja daje radę oczyścić taki "pobodingowy" ząb z osadu? Czy ktoś miał podobny przypadek z jedynkami? Co polecacie wybrać?
I co do bondingu jakie macie z nim doświadczenia, jeśli chodzi o trwałość i kolor?
Rampaś

Re: Bonding czy licówki

Post autor: Rampaś »

Odbudowa estetyczna i nieinwazyjna może być wykonana z dedykowanego do tego typu wykruszeń brzegów siecznych,materiału kompozytowego który należy odpowiednio serwisować w gabinecie oraz stosować pasty do mycia zębów z niskim RDA

Optymalnie byłoby sie skontaktować ze stomatologiem, który doradzi Ci najlepsze rozwiazanie. Mogę Ci polecić dobrą klinikę stomatologiczną w Gdańsku:
https://www.klinikastomatologiczna.com. ... antologia/

Mają tam duże doświadczenie w stomatologii estetycznej.
Awatar użytkownika
Kitti32
Posty: 28
Rejestracja: 10 kwie 2019, 10:46

Re: Bonding czy licówki

Post autor: Kitti32 »

Czytałam, że licówki są popularne, bo to alternatywa dla wybielania zębów. Takie zabiegi wykonuje https://licowki-porcelanowe.pl/ . Dr Michał Rotsztejn ma duże doświadczenie, a poza tym zabieg ma atrakcyjną cenę, bo posiadają własną pracownię techniki dentystycznej. Na zabieg jest rok gwarancji, a pierwsza konsultacja jest darmowa, więc warto skorzystać.
Awatar użytkownika
Celyna
Posty: 125
Rejestracja: 13 mar 2019, 12:12

Re: Bonding czy licówki

Post autor: Celyna »

Ja też właśnie zastanawiam się nad licówkami. U mnie nie tylko chodzi o kolor, ale też o delikatne ubytki na powierzchni zęba, które są widoczne. Dodatkowo dzięki licówkom można poprawić kształt zębów. Czytałam tez na stronie kliniki stomatologicznej https://www.unidentunion.pl/leczenie/stomatologia-estetyczna/licowki-porcelanowe , że dzięki licówkom można pozbyć się szpar między zębami. Dla mnie to super rozwiązanie, bo jedna metoda rozwiązałabym wiele problemów z wyglądem zębów.
Awatar użytkownika
Camma
Posty: 55
Rejestracja: 29 mar 2019, 22:27

Re: Bonding czy licówki

Post autor: Camma »

Cena licówek zależy od wielu elementów
od tego na ile zebów zakładamy sobie licówki
w jakim gabinecie wykonujemy zabieg ( nie polecam jednak tak do konca na tym oszczędzać z uwagi na to, ze zabieg najlepiej jeśli jest wykonany porządnie i przez stomatologa, ktory ma w tym doswiadczenie)
jak również od tego z jakiego materialu licówki są wykonane
Ze swojej strony polecam gabinet w Krakowie https://www.klinikastomatologiczna.com. ... antologia/ - wstawiałam tam licówki zarówno na dolny jak i na górny łuk. Nie kosztowało mnie to tak niewiele ale nie żałuję bo efekt świetny.
Leczenie jest zazwyczaj trzyetapowe.

Pierwszym etapem jest sprawdzenie czy pacjent kwalifikuje się do tego typu zabiegu i omówienie wszystkich aspektów estetyczno-technicznych oraz kosztów takiego leczenia.
Na drugiej wizycie szlifuje się zęby (lub tylko delikatnie preparuje w licówkach typu non-prep), pobiera wyciski dla laboratorium i wykonuje ewentualnie licówki tymczasowe.
Na trzeciej wizycie sprawdza się precyzję wykonania licówek, przymierza je w jamie ustnej na cemencie tymczasowym i ostatecznie cementuje na stałe.
ODPOWIEDZ