Ból brzucha i zaparcia

Jak dbać o swoje zdrowie? Sposoby na zdrowe ciało i zdrowego ducha. Polecamy naturalne produkty, lekarzy specjalistów, apteki internetowe.
śtyś

Ból brzucha i zaparcia

Post autor: śtyś »

Ja mam problem z moją córką, która ma 5 lat i od jakiegoś zmaga się z bardzo ciężkimi zaparciami. Wyeliminowaliśmy z diety czekoladę i inne słodycze, więcej pije wody ale jednak to jest proces, który musi chwile potrwać ....ale jednak te zaparcia są. Nie wiem czy domowe metody coś pomogą ale może znacie jakieś?
Arletką

Re: Ból brzucha i zaparcia

Post autor: Arletką »

No w takiej sytuacji to chyba powinno się iść do lekarza. Nie wyobrażam sobie szczerze abym sama leczyła dziecko. Całe szczęście ja mam pediatrę pod ręka, chodzę do przychodni Nasz Lekarz w Toruniu, wystarczy ze zadzwonię i mogę umówić wizytę. Z bólem brzucha nie ma żartów, to ważne aby jak najszybciej lekarz postawił diagnozę.
żyletka

Re: Ból brzucha i zaparcia

Post autor: żyletka »

Jeśli tak to koniecznie musisz powiedzieć o tym pediatrze, pewnie domowe sposoby nie pomogą ale u nas sprawdziła się xenna balance junior , zapytaj o nią lekarza, jest odpowiednia nawet dla niemowląt. Można bez problemu taką saszetkę rozpuścić w soku albo herbatce i dziecko chętnie wypije
Renata

Re: Ból brzucha i zaparcia

Post autor: Renata »

Moja córka miała zaparcia gdy była w wieku przedszkolnym. Problem narastał i robił się coraz większy. Za nic nie moglismy się ich pozbyć. W końcu na badaniu bilansowym lekarka powiedziała o czopkach musujących. Kupiłam opakowanie. Przed pierwszym czopkiem musiałam córce tłumaczyć o co z tym chodzi, że będzie jej lepiej bo zrobi kupę i nie będzie bolał jej brzuch. Potem już pozwalała je sobie aplikować. Czopki działają szybko, ale nie gwałtownie. Są bezpieczne dla dzieci
Malwina

Re: Ból brzucha i zaparcia

Post autor: Malwina »

@Renata u nas była bardzo podobna sytuacja. U Jagodny od urodzenia nie było szału z kupami, ale tez nie było źle. Zawsze musiałam pilnować żeby jadła owoce, warzywa i duzo piła. Słodycze tylko okazjonalnie bo zaraz zaparcia.
Znaczenie pogorszyło się gdy mała poszła do przedszkola. Dieta na pewno była ok. Bardziej chodziło o to, że ona nie chciała załatwiać się w przedszkolu.
Pomogły jej wtedy bardzo czopki musujące. Znałam je bo sama stosowałam w wersji dla dorosłych gdy w ciąży miałam zaparcia.
Pomogły szybko. Są bardzo skuteczne
ODPOWIEDZ