Wykładzina w salonie — za i przeciw

Poruszamy tu tematy związane z wystrojem mieszkania, chwalimy się urządzonymi przez siebie wnętrzami. Opowiadamy o pomysłach, designie, polecanych producentach i sklepach z meblami oraz dodatkami.
Awatar użytkownika
IwonaM66
Posty: 8
Rejestracja: 30 maja 2019, 13:19
Kontakt:

Wykładzina w salonie — za i przeciw

Post autor: IwonaM66 »

Wykładzina PCV do salonu — co myślicie? Chcę, by ten pokój był ciepły i przytulny, ale z 2 strony wykładzina wydaje się być trudna w utrzymaniu. Jakie jest Wasze podejście? Jeśli ktoś ma taką podłogę niech da znać, czy nie żałuje i czy warto :)
Awatar użytkownika
Lucec111
Posty: 5
Rejestracja: 15 lip 2019, 14:51

Re: Wykładzina w salonie — za i przeciw

Post autor: Lucec111 »

Niestety, nie mam tutaj zdania. Mam nadzieję, że inni Ci pomogą.
W wannie historii prawdę trudniej jest utrzymać niż mydło, i o wiele trudniej znaleźć...
Awatar użytkownika
Kamila
Posty: 91
Rejestracja: 22 sie 2019, 22:38

Re: Wykładzina w salonie — za i przeciw

Post autor: Kamila »

Wykładzina PCV jest dość podatna na zarysowania, ja mam taką w kuchni. Szybko co prawda można ją przemyć odpowiednim środkiem ale słaba trwałość to niestety wada tego typu podłogi. Myślę, że w salonie zdecydowanie lepiej sprawdzą się panele drewniane o niskim poziomie ścieralności. Możesz zresztą oczytać o panelach np. na http://www.paneledosalonu.pl/ , artykuł przystępnie opisuje ich zalety i znajdziesz tu cenne wskazówki jak dobrać odpowiednie panele do danego pomieszczenia.
Awatar użytkownika
paula22
Posty: 186
Rejestracja: 20 mar 2019, 11:54

Re: Wykładzina w salonie — za i przeciw

Post autor: paula22 »

Wykładziny trzeba często czyścić i prać. Myślę, że lepszym rozwiązaniem będzie dobrej jakości parkiet lub panele. Polecam firmę http://studio-parkietow.pl/. Mają duży wybór podłóg i paneli, a ceny nie są zbyt wysokie. Myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie. Ja znalazłam piękne panele drewniane.
Awatar użytkownika
ula448
Posty: 24
Rejestracja: 01 sie 2020, 16:41

Re: Wykładzina w salonie — za i przeciw

Post autor: ula448 »

My mamy wykładziny i bardzo sobie chwalimy. Teraz są takie rodzaje, że na pewno znajdziesz coś odpowiedniego. My zamawialiśmy w wykładziny komfort katowice.
Awatar użytkownika
Liliana
Posty: 391
Rejestracja: 22 paź 2019, 6:03

Re: Wykładzina w salonie — za i przeciw

Post autor: Liliana »

Nie jestem zwolenniczką wykładzin.
wykładziny

Re: Wykładzina w salonie — za i przeciw

Post autor: wykładziny »

tak naprawdę w dużym stopniu to wszystko kwestia gustu.
Mi sie podobaja i to bardzo wykladziny pvc przykładowo. https://www.forbo.com/flooring/pl-pl/pr ... nyl/p64oqq

Mam u siebie i chwalę sobie.
Awatar użytkownika
mosiek
Posty: 58
Rejestracja: 27 lis 2019, 21:37

Re: Wykładzina w salonie — za i przeciw

Post autor: mosiek »

wykladzina... spoko wyglada ale trzeba sie liczyc z tym, ze bedzie wiecej sprzatania. my u siebie mamy , no i nawet zamowilismy sobie odkurzacz na karchercenter-ocean.pl , znajoma polecila nam ten sklep i faktycznie, maja tam mnostwo produktow do wyboru

rura kwadratowa masa
heńka

Re: Wykładzina w salonie — za i przeciw

Post autor: heńka »

Ale jaka wykładzina dywanowa czy inna? Jak coś to polecam sklep arte - wykładziny i dywany . A co do minusów w przypadku dywanowej to głownie jest jeden - roztocza. Dla alergików nie są one rekomendowane i lepiej zdecydować się na inny rodzaj wykładziny, którą łatwo będzie utrzymać w czystości
Awatar użytkownika
obozowicz
Posty: 197
Rejestracja: 30 cze 2020, 22:08

Re: Wykładzina w salonie — za i przeciw

Post autor: obozowicz »

Ja raczej zdecydowanie stawiam na dywany, gdyż moim zdaniem po prostu one o wiele ładniej pasują do naszych wnętrz. Muszę dodać, że jak jeszcze widziałem niedawno na stronie https://homecarpets.pl/138-dywany-do-prania-w-pralce to faktycznie takie dywany do prania w pralce jak najbardziej są bardzo dobrym wyborem.
sótto

Re: Wykładzina w salonie — za i przeciw

Post autor: sótto »

Z jednej strony jest to wygodne, bo można raz dwa odkurzaczem piorącym przejechać i po problemie, ale ogólnie wydaje mi się, że to jednak jest do zajechania, zwłaszcza jeśli ma się koty i dzieci. Dlatego ja wolę na przykład sama czegoś poszukać. A jeśli tak, to wstępnie sprawdzę, czy cegły na ścianie nie będą dla nas. A do tego to np.: biała podłoga bardzo pasuje.
Władysław

Re: Wykładzina w salonie — za i przeciw

Post autor: Władysław »

Moim zdaniem wykładzina w salonie to fatalny pomysł. Już po kilku miesiącach trzeba będzie ją porządnie wyprać. Dużo praktyczniejszym rozwiązaniem będą panele podłogowe. Według mnie również dużo lepiej się prezentują.
__________________________________________________________________________________________________
ODPOWIEDZ