Jak wieszać firanki?

Poruszamy tu tematy związane z wystrojem mieszkania, chwalimy się urządzonymi przez siebie wnętrzami. Opowiadamy o pomysłach, designie, polecanych producentach i sklepach z meblami oraz dodatkami.
Awatar użytkownika
Alojza_60
Posty: 7
Rejestracja: 05 sty 2020, 15:06

Jak wieszać firanki?

Post autor: Alojza_60 »

Kupiłam sobie nowe firanki do mieszkania i mam problem z ich zawieszeniem. Są one zrobione na taśmie, ale nie mogę wsunąć rurki, czy konieczne jest kupienie starodawnych żabek żeby powiesić taką firanę?
Awatar użytkownika
Zrelaksowana
Posty: 499
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:20

Re: Jak wieszać firanki?

Post autor: Zrelaksowana »

Sposób zawieszenia firanek jest oczywiście bardzo ważny, ale moim zdaniem trzeba również wiedzieć, jak prać firany, aby zachować ich śnieżnobiały kolor oraz żeby nie były wygniecione ;) Jest na to sporo sposobów i patentów, w tym również domowych ;) Jakie są Wasze ulubione? Kto z Was używa na przykład sody oczyszczonej do wybielenia firanek? A może octu i soli kuchennej?
Rubkałka

Re: Jak wieszać firanki?

Post autor: Rubkałka »

Zawsze miałam z tym problem, dlatego nie lubię firan i wymieniłam je na rolety plisowane https://www.karnix.pl/plisy-premium-435.html Moim zdaniem sa zdecydowanie lepsze niz firanki, po prostu świetnie mogą je zastąpić. Duży m plusem jest to, że nie przeszkadzają w otwieraniu czy zamykaniu okien, to tez bardzo wygodne. Można sobie wybrać różne kolory, maja duży wybór.
kamaja

Re: Jak wieszać firanki?

Post autor: kamaja »

Firanki można wieszać na wiele sposobów za pomoca żabek, haczyków, wciągając na rurki. Ja szukając eleganckich firan trafiłam na taka ofertę tu https://nietylkofiranki.pl/142-firany-i-firanki Tu są bardzo eleganckie firany, które będą ozdobą każdego pomieszczenia. I popatrzcie że każdą z nich ma inną możliwość wieszania.
Rafałek

Re: Jak wieszać firanki?

Post autor: Rafałek »

Chyba nie ma większego problemu z tym aby zawiesić rolety na naszych oknach i co więcej często one są wyposażone w systemy łatwego montażu. Myślę, że najbardziej istotną sprawą jest to, aby w ogóle wiedzieć jakie rolety będą dla nas najlepszym wyborem. Myślę, że to na tych kwestiach przede wszystkim powinniśmy się skupić.
mirek223ą

Re: Jak wieszać firanki?

Post autor: mirek223ą »

Ja na ten temat nie będę się wypowiadał bo po prostu się nie znam. Jakbym się znał to bym na pewno na ten temat wszystko powiedzial. Dodatkowo na pewno ten wątek jeszcze dziś prześle kumplowi.
__________________________________________________________________________
skup działek za gotówkę Kraków
olkaa

Re: Jak wieszać firanki?

Post autor: olkaa »

Właśnie sama myślę o tym by postawić na plisy okienne Nafi. Są one bardzo starannie wykonane i przede wszystkim można je tez kupić w bardzo dobrej cenie co jest też jednak ważne
Awatar użytkownika
Liliana
Posty: 391
Rejestracja: 22 paź 2019, 6:03

Re: Jak wieszać firanki?

Post autor: Liliana »

To chyba trzeba było wcześniej zastanowić się nad tym, co się kupuję. Zresztą ja mam firanki na haczyki, to też jest opcja zamiast żabek. Bywają one problematyczne, ale nie muszę się martwić, że nie da rady ich zawiesić.
sińora

Re: Jak wieszać firanki?

Post autor: sińora »

Przede wszystkim kupić porządny karnisz do sypialni :) moim zdaniem to ważny element bo pozwoli potem pięknie udekorować pomieszczenie firankami. Macie porządne karnisze?
ODPOWIEDZ