Gdzie na terapię

Poruszamy tu tematy związane z wystrojem mieszkania, chwalimy się urządzonymi przez siebie wnętrzami. Opowiadamy o pomysłach, designie, polecanych producentach i sklepach z meblami oraz dodatkami.
Awatar użytkownika
KarinaM
Posty: 159
Rejestracja: 23 paź 2019, 19:04

Gdzie na terapię

Post autor: KarinaM »

Co sądzicie o tym, by na terapię uzależnień wybrać się do Poradni Salomon? Myślę, że to może być bardzo korzystną opcją, szczególnie jeśli zmagacie się z takimi problemami. W https://poradniasalomon.com.pl/psychote ... zaleznien/ możecie dowiedzieć się na ten temat więcej.
Awatar użytkownika
Berasia
Posty: 91
Rejestracja: 18 sty 2019, 16:15

Re: Gdzie na terapię

Post autor: Berasia »

Mój brat będzie się musiał wybrać do poradni ze swoimi bliskimi i to nie z powodu uzależnienia. Taka terapia rodzinna poznań bardzo im się przyda, bo nie da się znieść tych ciągłych konfliktów. Niestety brat ma problem ze znalezieniem pracy i wyżywa się na swojej żonie i dzieciach. Tak przecież nie może być. Wszyscy przez to cierpią, a on nie potrafi być cierpliwy.
Awatar użytkownika
Gotka
Posty: 70
Rejestracja: 18 sty 2019, 16:16

Re: Gdzie na terapię

Post autor: Gotka »

Zarówno uzależnienia jak i konflikty w małżeństwie można leczyć w Ośrodku terapii Forest. Moi znajomi mają problemy partnerskie. Chcąc im pomóc, zaczęłam w internecie szukać jakichś dobrych poradni. Trafiłam właśnie na to miejsce i przekonałam się, ze warto, aby się właśnie tam wybrali. To dlatego, że osoby, które tam przebywają, naprawdę są bardzo zadowolone. Czytałam same pozytywne opinie.
Awatar użytkownika
Liliannka
Posty: 245
Rejestracja: 04 wrz 2019, 22:40

Re: Gdzie na terapię

Post autor: Liliannka »

Pomoc odpowiedniego psychologa jest konieczna aby stanąc na nogi. Niezaleznie od tego jakie mamy za sobą przezycia nie mozemy rezygnowac z takiej pomocy. Warto wybrac sie do kliniki Medox w Nowym Modlinie http://medox.org.pl/ - oni juz nie takie problemy pacjentow rozwiazywali.
Awatar użytkownika
Bela
Posty: 116
Rejestracja: 08 gru 2019, 19:59

Re: Gdzie na terapię

Post autor: Bela »

To ogromnie ważne, żeby znaleźć odpowiedni ośrodek. Ze swojej strony mogę polecić Terapie Tu i Teraz w Krakowa https://www.alkoholizm.org.pl pracują tam naprawdę świetni, wykwalifikowani specjaliści. Wiedzą jak pomóc.
Awatar użytkownika
Oriana
Posty: 14
Rejestracja: 15 kwie 2019, 10:46

Re: Gdzie na terapię

Post autor: Oriana »

Oczywiście, przy uzależnieniach trzeba działać szybko. Trzeba wybrać odpowiedni ośrodek do terapii, ale mam wrażenie, że po zakończeniu terapii może znów najść ochota na picie. Dlatego jest inne rozwiązanie, mianowicie esperal. Działa do 12 miesięcy, wszczepienie trwa chwilę, a alkoholik wie, że nie może pić, bo może skończyć w trumnie.
Awatar użytkownika
Liliana
Posty: 391
Rejestracja: 22 paź 2019, 6:03

Re: Gdzie na terapię

Post autor: Liliana »

Najlepiej poszukaj w sieci, ważne są też opinie, a może wśród znajomych też są jakieś pozytywne doświadczenia?
Awatar użytkownika
sekki
Posty: 157
Rejestracja: 11 mar 2019, 11:56

Re: Gdzie na terapię

Post autor: sekki »

Dokładnie tak, w sieci powinnaś znaleźć namiary na dobre ośrodki leczenia uzależnień. Z mojej strony polecam także zapoznać się z artykułem https://actabio.pl/zdrowie/odtrucie-alk ... omu-warto/ odnośnie odtrucia alkoholowego, warto wiedzieć na czym ono polega
Awatar użytkownika
Zulijka2
Posty: 91
Rejestracja: 03 gru 2019, 19:03

Re: Gdzie na terapię

Post autor: Zulijka2 »

Jeśli ktoś z okolic Torunia to w przychodni Nasz Lekarz jest poradnia psychologiczna. Moja koleżanka tam chodziła do psychologa i bardzo sobie chwaliła.Teraz co prawda trzeba najpierw zadzwonic z powodu epidemii ale na pewno udziela wszelkich informacji.
wiączek

Re: Gdzie na terapię

Post autor: wiączek »

Najlepiej do ośrodka http://medox.org.pl się zapisać. Sama chodziłam właśnie tam jak nie umiałam się wyleczyć z alkoholu i nie narzekam, najlepsze i najbardziej konkretne mają te metody leczenia, do nałogu nie wróciłam
aburó

Re: Gdzie na terapię

Post autor: aburó »

Całą naszą rodzinę trapił poważny kryzys, dlatego zgłoszenie się do psychologa specjalizującego się w terapiach rodzinnych było koniecznością. Sporą pomoc uzyskaliśmy w gabinecie https://poradnia-rodzinna.pl/# . Wspólnymi siłami pozbyliśmy się trapiącego nas kryzysu. Także nasze dzieciaki!
mórakami

Re: Gdzie na terapię

Post autor: mórakami »

Nie zapominajmy również o zdrowiu psychicznym, ktore ma ogromne znaczenie. Od dłuższego czasu zastanawiałam się nad swoją tożsamością płciową i ewentualną korektą płci. U https://www.poradnia-psyche.pl/o-nas udało mi się zyskać spore wsparcie i pomoc na tym polu. Wystarczyło porozmawiać a ja zyskałam ogromną wiedzę na ten temat.
Jera23Ś

Re: Gdzie na terapię

Post autor: Jera23Ś »

Najważniejsze, żebyś wybrała dobrego terapeutę z doświadczeniem, to bardzo trudny problem i wiele lat potrzeba, żeby z uzależnień wyjść. Ale z doświadczenia wiem, ze jesli znajdziesz dobrą pomoc, wszystko jest możliwe, a życie jest pełniejsze, ból nie taki duży i decyzje lepsze.
Małgosia

Re: Gdzie na terapię

Post autor: Małgosia »

KarinaM pisze: ↑28 gru 2019, 15:46 Co sądzicie o tym, by na terapię uzależnień wybrać się do Poradni Salomon? Myślę, że to może być bardzo korzystną opcją, szczególnie jeśli zmagacie się z takimi problemami. W https://poradniasalomon.com.pl/psychote ... zaleznien/ możecie dowiedzieć się na ten temat więcej.
W Warszawie zdecydowanie polecam Medyczny Detox, wyciągnęli mojego męża z alkoholizmu.
igor4443ewą

Re: Gdzie na terapię

Post autor: igor4443ewą »

Jestem pewny na 100 procent, że codziennie do tego wątku wchodzi bardzo dużo osób. Ten wątek naprawdę jest bardzo ciekawy. Sam o tym wątku powiem kumplowi.
__________________________________________________________________________
złote zaproszenia na ślub
kabuś

Re: Gdzie na terapię

Post autor: kabuś »

Mając do czynienia z osobą uzależnioną, w tym przypadku terapia nie stanowiła jedynej metody leczenia alkoholizmu. Po konsultacji z lekarzem, doradzono nam rozważyć zaszycie alkoholowe w Gliwicach. Esperal jest bardzo skutecznym sposobem na walkę z nałogiem alkoholowym. Dzięki niemu wiele osób na dobre zakończyło walkę z nałogiem i sprawiło, że nie sięgają już więcej po alkohol. Warto dodać, że Esperal może wszyć jedynie lekarz za zgodą osoby uzależnionej.
móranowski

Re: Gdzie na terapię

Post autor: móranowski »

Rozsądnym pomysłem okazała się realizacja psychoterapii w http://psychoterapeutabytom.pl/oferta/ . Ich usługi poleciła mi koleżanka - po dobie covidowej wprost za dużo kłopotów zebrało się w mojej głowie, także rozsądnie było zgłosić się w tej kwestii do specjalistów i rozwiązać kłopot - misja wykonana!
Włodek

Re: Gdzie na terapię

Post autor: Włodek »

Ja też na Twoim miejscu nie ograniczałbym się tylko do terapii. Znam osobę, której terapia niewiele pomogła. Czytałem na https://gabinetchirurgiczny.com/esperal ... milanowek/ o sposobach leczenia alkoholizmu i pisano tam, że terapię warto podjąć jako wsparcie walki z nałogiem. Nie natomiast jako jedyne rozwiązanie. Może lepiej byłoby przekonać uzależnionego do zaszycia?
Róża

Re: Gdzie na terapię

Post autor: Róża »

Myślę, że ja najpierw udałabym się do lekarza specjalisty, który oceniłby stan pacjenta i zaproponował daną formę leczenia. Znam osobę, dla której terapia była zbyt łagodną metodą i nie przyniosła efektów. Dopiero wspomniane już wyżej wszycie Esperalu we Włocławku spowodowało, że osoba ta przestała sięgać po alkohol. Esperal jest lekiem, który nazywany jest również wszywką alkoholową. Dzięki niemu alkohol nie jest metabolizowany tak szybko przez wątrobę.
Bożena

Re: Gdzie na terapię

Post autor: Bożena »

Jeśli i Was spotkała taka sytuacja, to jak najszybciej powinniście zareagować. Pamiętajcie, że w samotności może być Wam ciężko poradzić sobie z takim problemem. Właśnie dlatego dobrym wyborem będzie zajrzenie do https://psychomedic.pl/psychiatra-katowice/ i umówienie się do nich na odpowiednią terapię. Tam macie dostęp do najlepszych specjalistów w stolicy, więc śmiało to wykorzystajcie.
Królik55

Re: Gdzie na terapię

Post autor: Królik55 »

Jeżeli chodzi o leczenie wszelkiego typu schorzeń to idź do kliniki która ma najlepsze opinie i sprzęt medyczny na wyposażeniu. W takich miejscach dostaniesz zawsze najlepszą pomoc. Jak już jesteśmy w temacie klinik i wyposażenia to najlepszy sprzęt zakupisz u tego producenta https://www.inmed.pl/kontakt/ który działa na naszym rynku od lat i ma opinię najlepszego o czym świadczą wyróżnienia.
palak

Re: Gdzie na terapię

Post autor: palak »

Jest wiele powodów, dla których ludzie mogą potrzebować wsparcia psychologicznego. Jednym z nich jest uzależnienie, które może negatywnie wpływać na nasze życie i relacje. Dlatego warta rozważenia jest terapia uzależnień - Sensusmed. Profesjonalni psychoterapeuci pomogą Ci przezwyciężyć tę trudną sytuację i odzyskać kontrolę nad swoim życiem
ODPOWIEDZ