Czy terapia może pomóc w pracy?

Wszystko o rozwoju, nauce, dokształcaniu się i motywacji. Polecamy kursy i szkolenia, podpowiadamy, gdzie zdobywać certyfikaty i jak dążyć do samorealizacji.
Awatar użytkownika
Dosia
Posty: 10
Rejestracja: 19 lip 2019, 15:20

Czy terapia może pomóc w pracy?

Post autor: Dosia »

Hej wszystkim :) Tak się ostatnio zastanawiałam nad wizytą u psychologa. No bo większość z nas idzie do psychologa jak jest źle i jak mają problem. No ale jakby pójść na terapię, żeby się doskonalić?
Awatar użytkownika
Abraham_93
Posty: 4
Rejestracja: 17 sie 2019, 1:16

Re: Czy terapia może pomóc w pracy?

Post autor: Abraham_93 »

A to nie jest takie wyszukiwanie sobie problemów na siłę?
Awatar użytkownika
Tobiasz66
Posty: 4
Rejestracja: 07 sie 2019, 15:02

Re: Czy terapia może pomóc w pracy?

Post autor: Tobiasz66 »

Hehe, jak starsze panie u lekarza ;)
Awatar użytkownika
Mirosz-77
Posty: 5
Rejestracja: 05 kwie 2019, 10:24

Re: Czy terapia może pomóc w pracy?

Post autor: Mirosz-77 »

A to może nie być głupi pomysł.. W sumie często wydaje nam się że wszystko jest ok, a potem okazuje się, ze np radzenie sobie ze stresem nie jest naszą mocną stroną. Zawsze można iść do psychologa na jedne konsultacje i wszystkiego się dowiedzieć.
Awatar użytkownika
Dosia
Posty: 10
Rejestracja: 19 lip 2019, 15:20

Re: Czy terapia może pomóc w pracy?

Post autor: Dosia »

No własnie o to mi chodziło :) Zapisałam sie już na wizytę do Poradni Salomon, ciekawe jak mi pójdzie ;)
Awatar użytkownika
martusia85
Posty: 10
Rejestracja: 04 paź 2019, 22:30

Re: Czy terapia może pomóc w pracy?

Post autor: martusia85 »

Czasem myślę, że wizyty u psychologa powinny być obowiązkowe dla każdego. Jakby to ułatwiło czasem życie z innymi ludźmi. Niektórym otworzyłoby oczy na świat, drugiego człowieka i pomogło zrozumieć siebie. Pracuje z ludźmi, jestem adwokatem dla niemiecko-polskiej firmy. Stykam się z dwoma różnymi mentalnościami ludzi. Uwierzcie mi, my Polacy mamy trudne, złożone charaktery z wieloma problemami emocjonalnymi. Jeśli zastanawiasz się nad wizyta u psychologa to znak, że nie masz nad czym tylko działaj.
Awatar użytkownika
wielgus
Posty: 8
Rejestracja: 12 sie 2019, 13:24

Re: Czy terapia może pomóc w pracy?

Post autor: wielgus »

Praca ma być dla człowieka, a nie człowiek dla pracy. Terapia Ci może pomóc, ale to twoje wnętrze wymaga reorganizacji. Więcej luzu i spokoju, skupieniu się na tym co dobre i piękne. Pracuj nad rodziną, to ona ma czynić ludzi szczęśliwymi. Praca służy tylko pozyskiwaniu środków finansowych do zaspokojenia potrzeb swoich i rodziny.
Dłuższy urlop by CI się przydał :)
Awatar użytkownika
Zafira
Posty: 30
Rejestracja: 20 lis 2019, 12:32

Re: Czy terapia może pomóc w pracy?

Post autor: Zafira »

Nie sądzę, żeby terapia pomagała w doskonaleniu. Do psychologa zwykle chodzą ludzie z problemem. Natomiast gdy ktoś, tak jak mój sąsiad ma jeszcze większy problem z uzależnieniem od alkoholu, to już wtedy konieczne jest leczenie. W takiej sytuacji trzeba zgłosić się na przykład do Ośrodka Terapii Uzależnień Nefo i tam poddać opiece specjalistów. Innego wyjścia nie ma.

komunia święta zdjęcia komunijne w plenerze
Awatar użytkownika
Liliannka
Posty: 245
Rejestracja: 04 wrz 2019, 22:40

Re: Czy terapia może pomóc w pracy?

Post autor: Liliannka »

Praca moze generowac spory stres. Z kolei dlugotrwaly stres moze prowadzic do depresji i siegania po leki uspokajajace. Naduzywanie ich moze nam bardzo zaszkodzic. Jesli zazywamy je czesto i w duzych ilosciach to warto rozważyć leczenie lekomanii - zdrowie mamy tylko jedno

mąka ziemniaczana cena
Awatar użytkownika
agapis
Posty: 608
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:22

Re: Czy terapia może pomóc w pracy?

Post autor: agapis »

Odwiedź ten artykuł aby dowiedzieć się wiecej https://zakwaszacz.com.pl
Awatar użytkownika
paniG
Posty: 26
Rejestracja: 16 sie 2019, 23:28

Re: Czy terapia może pomóc w pracy?

Post autor: paniG »

Na stres są różne patenty. Jedni chodzą na terapię, inni uprawiaja sporty, a jeszcze inni siedza wieczorami i odpalają drewniane fajki z bletki.com z suszem. Grunt to znaleźć złoty środek, bo jednak najgorsze co mozna zrobic to sie poddac i dać pochłonąć życiu zawodowemu w 100%. Trzeba zachowac umiar i znaleźć czas na prace, na życie po pracy i chwile relaksu dla siebie
Awatar użytkownika
agus123
Posty: 39
Rejestracja: 30 mar 2019, 15:40

Re: Czy terapia może pomóc w pracy?

Post autor: agus123 »

Według mnie może. Chodziłam kiedyś na terapie, z różnymi problemami. Różnica jest bardzo dużo, teraz jest dużo lepiej. Teraz szukałam jakiegoś psychologa dla koleżanki i znalazłam PsychoMedic w Łodzi. Podobno są tam bardzo dobrzy psycholodzy i psychiatrzy.
Awatar użytkownika
JaninskaAnna
Posty: 7
Rejestracja: 11 mar 2020, 13:39

Re: Czy terapia może pomóc w pracy?

Post autor: JaninskaAnna »

Oczywiście ,że pomaga ja osobiście chodzę na warsztaty aktorskie w warszawie które pomagają mi w uzależnieniach

justyna szymańska a właśnie że tak
Bożena

Re: Czy terapia może pomóc w pracy?

Post autor: Bożena »

Jasne, że tak. Ja na pewno mogę Wam już teraz podpowiedzieć, byście zawsze stawiali na jak najlepsze rozwiązania w kontekście powrotu do zdrowia. Na pewno warto byłoby już teraz umówić się na terapię do https://psychomedic.pl/psychiatra-katowice/ i właśnie tam podjąć odpowiednie leczenie. Dzięki temu będziecie w stanie ułożyć sobie pewne kwestie w głowie.
Gość

Re: Czy terapia może pomóc w pracy?

Post autor: Gość »

Psychoterapia może zdecydowanie pomóc poprzez identyfikację szkodliwych wzorców komunikacji i naukę właściwych, co bardzo często wpływa na poprawę relacji ze współpracownikami. Trudno zresztą przecenić rolę terapii bądź warsztatów psychologicznych podnoszących nasze kompetencje w zakresie komunikowania się. Dla osób poszukujących kontaktu do psychologów i psychoterapeutów polecam odwiedzenie strony https://psychologuj.pl
hhajj

Re: Czy terapia może pomóc w pracy?

Post autor: hhajj »

Psychoterapia może oddziaływać na każdy obszar Twojego życia :) Musi być jednak prawidłowo poprowadzona. Ze swojej strony mogę polecić genialnego terapeutę - Dariusza Rudasia z Krakowa. Mega mi się z nim współpracuje. Udało mi się uporać z pewnymi demonami, dzięki czemu moje życie naprawdę się zmieniło. Bardzo polecam.
kijek

Re: Czy terapia może pomóc w pracy?

Post autor: kijek »

Jeśli czujesz, że potrzebujesz wsparcia w radzeniu sobie z trudnościami emocjonalnymi, relacyjnymi lub życiowymi, warto rozważyć skorzystanie z usług centrum psychoterapii https://passion4life.pl/zespol/. Ich terapeuci są doświadczonymi specjalistami, gotowymi służyć pomocą.
ODPOWIEDZ