Uzależnienia

Miejsce na wszelkie różności. Nie znalazłeś odpowiedzi na nurtujące Cię pytania w innych kategoriach? Sprawdź tutaj!
Awatar użytkownika
grazka
Posty: 91
Rejestracja: 05 sty 2019, 18:22

Uzależnienia

Post autor: grazka »

Alkoholizm to nałóg na tyle powszechny, że zmagają się z nim osoby w różnym wieku. Pomimo popularnej opinii, że problem dotyczy osób z marginesu społecznego, alkoholizm zagraża także osobom dobrze sytuowanym, ale żyjącym pod wpływem stresu czy presji społecznej. Po alkohol sięga się często, by zrelaksować się, zasnąć, przestać myśleć o kłopotach. Dlatego też nie warto czekać, trzeba to leczyć w dobrych ośrodkach, chociażby ośrodek Wiosenna.

dragons kraków
Awatar użytkownika
dyfuzja
Posty: 100
Rejestracja: 14 maja 2019, 21:20

Re: Uzależnienia

Post autor: dyfuzja »

To jeśli szukacie sprawdzonej placówki to Tratwa w Wiśle - naprawdę świetny ośrodek, mają świetnych specjalistów tam. Atmosfera jest naprawdę ok! Chcą pomóc człowiekowi. Są też w pięknej okolicy - a to ma spore znaczenie
Awatar użytkownika
Liliannka
Posty: 245
Rejestracja: 04 wrz 2019, 22:40

Re: Uzależnienia

Post autor: Liliannka »

Warto powierzyć się w odpowiednie ręce w przypadku takich uzależnień . Znacie prywatną klinikę Medox ? Zatrudniają profesjonalnych lekarzy i psychologów więc można się śmiało do nich wybrać i zaradzić problemowi. Prowadzą indywidulane metody na leczenie alkoholizmu wiec warto sie do nich zwrocic
Awatar użytkownika
Patrice
Posty: 33
Rejestracja: 11 kwie 2019, 12:02

Re: Uzależnienia

Post autor: Patrice »

Walka z uzależnieniami, szczególnie samodzielnie jest bardzo trudna. Dlatego też na pewno dobrym pomysłem będzie podjęcie takiej kuracji jak detoks narkotykowy warszawa . DetoskVip jest bowiem renomowanym ośrodkiem zapewniającym nie tylko pełną dyskrecję, ale przede wszystkim gwarantującym leczenie pod okiem najlepszych specjalistów.
Awatar użytkownika
Filadendron
Posty: 55
Rejestracja: 20 paź 2019, 21:46

Re: Uzależnienia

Post autor: Filadendron »

Uzależnienia są naprawdę różne i nie każde wymaga leczneia w ośrodku. JA miałam problem z papieorsami bo plaiłam przez jakieś 10 lat i naprawdę cieżko było mi się odzwyczaić/ Rzucałąm pare razy ale waracałam do fajek i tak w kółko. Dopiero wspólnie z mężem wzieliśmy si e za siebie i postanowilismy rzucić palenie definitywnie. Przyznaje, ze kupiłąm recigar bo bez niego cieżko byłoby mi odstawić fajki. No ale na szczęscie sie udało.
Awatar użytkownika
OkUtOnOwSkI
Posty: 3
Rejestracja: 12 mar 2020, 19:46

Re: Uzależnienia

Post autor: OkUtOnOwSkI »

Z uzależnieniami jest naprawdę bardzo ciężko walczyć, szczególnie z alkoholizmem.
Awatar użytkownika
Bela
Posty: 116
Rejestracja: 08 gru 2019, 19:59

Re: Uzależnienia

Post autor: Bela »

Z każdym nałogiem jest trudno walczyć, ja mam doświadczenia z rzucaniem palenia, bo rzucałam już chyba z milion razy. Ale teraz wierzę, że w końcu sobie z tym poradzę, wykupiłam kurs z Reset33 https://reset33.pl który naprawdę sporo rozjaśnił mi w głowie. Jestem silniejsza.
Awatar użytkownika
osaka
Posty: 159
Rejestracja: 10 cze 2019, 5:30

Re: Uzależnienia

Post autor: osaka »

Najgorsze, że zdecydowana większość tych osób dobrze usytuowanych w ogóle nie widzi problemu, nie traktuje swojego picia jako problem. A zanim do tego dojdą - jest już za późno by bez profesjonalnej pomocy sobie poradzić. Najlepiej udać się do ośrodka leczenia uzależnień na odtrucie alkoholowe http://www.ekliniki.pl/artykul/detoks-a ... lega/1984/ . Dzięki temu znacznie zmniejszy się ryzyko zachorowania na Alkoholowy Zespół Abstynencyjny.
Awatar użytkownika
JESTmariusz
Posty: 3
Rejestracja: 31 maja 2020, 19:08

Re: Uzależnienia

Post autor: JESTmariusz »

To są bardzo poważne problemy i trzeba z tym walczyć.
Awatar użytkownika
Kasiq
Posty: 27
Rejestracja: 10 cze 2020, 12:19

Re: Uzależnienia

Post autor: Kasiq »

Uzależnienie od alkoholu jest dość często spotykane, warto tutaj wdrożyć detoks alkoholowy, który powinien zostać podjęty w przypadku leczenia alkoholizmu. Głównym zadaniem detoksu jest leczenie symptomów, które występują podczas Alkoholowych Zespołów Abstynencyjnych. Takie leczenie można podjąć w ośrodku Detoks Fenix a także leczenie za pomocą esperalu. Długotrwała i nadmierna konsumpcja alkoholu prowadzi do powolnego wyniszczenia organizmu, dlatego ważne jest wprowadzenie detoksu aby oczyścić organizm.
Awatar użytkownika
Oriana
Posty: 14
Rejestracja: 15 kwie 2019, 10:46

Re: Uzależnienia

Post autor: Oriana »

Dużo informacji o alkoholizmie, a szczególnie o jego leczeniu dowiedziałam się z artykułu https://ki24.info/pl/652_materialy_part ... szczy.html
Podobno terapia awersyjna jest najlepsza jeżeli chodzi o leczenie.
kaśka

Re: Uzależnienia

Post autor: kaśka »

Najlepiej terapia uzależnień tyle wam powiem :) Wbrew temu co wszyscy myślą, nie jest to takie hop siup wyjście z nałogu, na to trzeba czasu, trzeba samozaparcia i dobrego terapeuty. Ośrodek Medox znam z doświadczenia, jestem po terapii zamkniętej i cały czas w kontakcie z terapeutą. Tutaj więcej o ośrodku: http://medox.org.pl Tylko dzięki pomocy i silnej woli dziś mówię, że nie piję od roku.
córkamamy

Re: Uzależnienia

Post autor: córkamamy »

Hej, ja wiem, co to znaczy mieć w rodzinie kogoś, kto poświęca sporo czasu na picie. Moja mama znalazła sobie najpierw taki sposób na problemy, potem to stało się jej hobby, a na końcu uzależniła się. Co prawda wiem, że tutaj www.alkomedica.pl leczenie alkoholizmu jest przeprowadzane, ale obawiam się, że moja mama i tak by się napiła. To pomaga, jeśli ktoś chce spróbować.
Bartłoomiej

Re: Uzależnienia

Post autor: Bartłoomiej »

Filadendron pisze: ↑12 mar 2020, 17:14 Dopiero wspólnie z mężem wzieliśmy si e za siebie i postanowilismy rzucić palenie definitywnie.
To jest dobry pomysł. Muszę namówić żonę. Już kilkakrotnie próbowałem rzucić palenie, ale niestety bezskutecznie. Żona starała się palić tak żebym nie widział, ale z marnym skutkiem. I znowu wracałem do tego nałogu. Z żoną na pewno byłoby mi raźniej. Czytałem ostatnio statystyki odnośnie palenia https://recigar.pl/palenie-tytoniu/. Nawet się nie spodziewałam, że tak dużo polaków pali.
NowakZygmuńt

Re: Uzależnienia

Post autor: NowakZygmuńt »

Niestety, ale to prawda. Jeśli wpadliście w nałóg, to powinniście zrobić wszystko, by jak najszybciej się go pozbyć. Nie ma co ukrywać, że przy wsparciu takich specjalistów jak ci z https://psychomedic.pl/psychiatra-lodz/ będzie to zdecydowanie prostsze. Myślę, że już teraz powinniście tam zajrzeć i przekona się, jak bardzo może Wam to pomóc.
Awatar użytkownika
truviak
Posty: 128
Rejestracja: 15 sie 2019, 16:23

Re: Uzależnienia

Post autor: truviak »

Z tym nie ma żartów dlatego polecam czym prędzej udać się na terapie! U nas w Gdyni najbardziej polecanym miejscem jest https://psychoterapeutagdynia.pl/terapi ... en-gdynia/ sporo osób dzięki takiej terapii stanęło na nogi także jeśli jesteście uzależnieni i czujecie, że to konieczne to zachęcam i to mocno .
ćela

Re: Uzależnienia

Post autor: ćela »

Jeśli masz w swoim otoczeniu Kogoś komu chcesz pomóc wyjść z nałogu alkoholowego to warto zaproponować takiej osobie Ośrodek Terapii Uzależnień Nefo. jak wiadomo alkoholik a nie da się tak po prostu namówić na leczenie dlatego też warto o tym z nim porozmawiać. jeśli nawet ta osoba zdecyduje się na taką terapię to zdecydowanie warto wspierać
Gośka22

Re: Uzależnienia

Post autor: Gośka22 »

Tam gdzie uzależnienia tam będzie potrzebne leczenie ale także pomoc psychiatry a z załatwieniem wizyty może być obecnie ciężko. Rozwiązaniem może być oferta https://medi-life.pl/zakres-swiadczen/l ... sychiatry/ gdzie dostaniesz pomoc i wsparcie najlepszych specjalistów a także masz możliwość odbycia kuracji odwykowej.
łukasz89

Re: Uzależnienia

Post autor: łukasz89 »

Alkoholizm dotyka wiele osób i to w różnym wieku. Niestety, ale się po niego coraz więcej ludzi, zwłaszcza w trudniejszych momentach swojego życia. Napoje wyskokowe nawet w niewielkiej ilości szkodzą naszemu zdrowiu, a co dopiero spożywane regularnie. Jeśli znacie kogoś, kto boryka się z nałogiem, proponuję zaproponować mu opcję detoks alkoholowy w Żorach. To usługa przeprowadzana przez profesjonalnych ratowników medycznych, którzy pomagają w pozbyciu się nadmiaru toksyn z organizmu poprzez podawanie kroplówek.
esperalwrocław

Re: Uzależnienia

Post autor: esperalwrocław »

Kasiq pisze: ↑04 sie 2020, 18:51 Uzależnienie od alkoholu jest dość często spotykane, warto tutaj wdrożyć detoks alkoholowy, który powinien zostać podjęty w przypadku leczenia alkoholizmu. Głównym zadaniem detoksu jest leczenie symptomów, które występują podczas Alkoholowych Zespołów Abstynencyjnych. Takie leczenie można podjąć w ośrodku Detoks Fenix a także leczenie za pomocą esperalu. Długotrwała i nadmierna konsumpcja alkoholu prowadzi do powolnego wyniszczenia organizmu, dlatego ważne jest wprowadzenie detoksu aby oczyścić organizm.
Potwierdzam skuteczność esperalu. Dla mnie to była ostatnia opcja, na szczęści skuteczna. Polecam zobaczyć tutaj - esperal Wrocław :!:
Orzeł

Re: Uzależnienia

Post autor: Orzeł »

grazka pisze: ↑09 sty 2020, 10:33 Alkoholizm to nałóg na tyle powszechny, że zmagają się z nim osoby w różnym wieku. Pomimo popularnej opinii, że problem dotyczy osób z marginesu społecznego, alkoholizm zagraża także osobom dobrze sytuowanym, ale żyjącym pod wpływem stresu czy presji społecznej. Po alkohol sięga się często, by zrelaksować się, zasnąć, przestać myśleć o kłopotach. Dlatego też nie warto czekać, trzeba to leczyć w dobrych ośrodkach, chociażby ośrodek Wiosenna.
W Warszawie sprawdzonym ośrodkiem do walki z alkoholizmem jest Medyczny Detox, w przypadku mojego przyjaciela rewelacyjnie się spisali.
błażej

Re: Uzależnienia

Post autor: błażej »

Alkohol obecny jest praktycznie wszędzie i problem ten dotyka wielu ludzi. Zwłaszcza gdy w życiu nie idzie coś po naszej myśli, wówczas wtedy niektórzy sięgają po kieliszek. Z czasem przeradza się to właśnie w nałóg alkoholowy. Zgadzam się z tym, że jeśli zauważymy, że ktoś z naszego otoczenia przestaje kontrolować picie, warto zaoferować pomoc i zapewnić wsparcie. Obecnie dostępnych mamy kilka rodzajów metod leczenia, jak np. popularne zaszycie, o którym możecie przeczytać na https://gabinetchirurgiczny.com/esperal ... bki-mlawa/.
Błażej

Re: Uzależnienia

Post autor: Błażej »

Sam osobiście znam osobę, która wpadła w nałóg alkoholowy po stracie pracy. I faktycznie trudna sytuacja w życiu jest najczęstszym czynnikiem, który popędza ludzi w nałóg. Jej na szczęście pomogło zaszycie alkoholowe w Nowym Dworze Mazowieckim. Na leczenie namówili ją bliscy. Alkoholikowi samemu trudno pokonać chorobę.
wątek

Re: Uzależnienia

Post autor: wątek »

W mojej ocenie bardzo dobrym wyborem jeżeli chodzi o detoks jest Ośrodek Krajna, gdzie znajdziecie naprawdę świetną ofertę. Istnieje możliwość przejścia u nich pełnoprawnego detoksu połączonego z terapią. Moim zdaniem warto sprawdzić ichniejszą ofertę, ponieważ jest świetnie skonstruowana. Przynajmniej moim zdaniem.
Bogusław

Re: Uzależnienia

Post autor: Bogusław »

Z doświadczenia wiem, że najważniejsza w leczeniu uzależnień jest chęć uzależnionego do wyjścia z nałogu. Warto zwrócić się o pomoc jak najszybciej. Znajomy polecił mi kiedyś ośrodek leczenia uzależnień https://dezyderata.com/. Myślę, że warto się z nimi skontaktować.
_____________________________________________________________________________________________
Małysz

Re: Uzależnienia

Post autor: Małysz »

Alkoholizm to bardzo poważna choroba, którą można leczyć farmakologicznie lub psychologicznie. Jeżeli chodzi o tą pierwszą formę leczenia to można poddać się np. zaszyciu alkoholowym lekiem Esperal https://esperalszczecin.pl/koszalin-sta ... inoujscie/ . Zabieg szybki, przynoszący szybkie efekty, ale z pewnością nie jest to złoty środek, po którym od razu będziemy wyleczeni. Druga forma leczenia to terapia uzależnień, praca nad sobą przy wsparciu profesjonalistów. Dopiero taka droga może wyleczyć nałogowca z alkoholizmu.
Gość

Re: Uzależnienia

Post autor: Gość »

Najbardziej efektywną formą leczenia uzależnienia od alkoholu jest psychoterapia. Pozwala na osiągnięcie trwałych zmian i naukę życia bez konieczności sięgania po używkę. Jeśli poszukujesz kontaktu do terapeutów leczenia uzależnień zapraszam do odwiedzenia strony internetowej https://psychologuj.pl
ODPOWIEDZ