rozwód a kościół

Miejsce na wszelkie różności. Nie znalazłeś odpowiedzi na nurtujące Cię pytania w innych kategoriach? Sprawdź tutaj!
Awatar użytkownika
izkalala
Posty: 269
Rejestracja: 27 gru 2018, 10:52

rozwód a kościół

Post autor: izkalala »

Czy nadal rozwód kościelny jest tak trudny do uzyskania czy Papież coś zrobił i w tym kierunku? bo czytałam że mając wsparcie jakie prezentuje http://adwokatkoscielny.pl można uzyskać taki rozwód bez wiekszych problemów. Ktoś moze przez to przeszedł?
Awatar użytkownika
kofeina
Posty: 30
Rejestracja: 08 sty 2020, 8:10

Re: rozwód a kościół

Post autor: kofeina »

Sami często nie jesteśmy w stanie ocenić niektórych faktów, a profesjonalista może nam w tym pomóc. Ciekawą ofertę jeśli chodzi o usługi detektywa znalazłam tu: http://agencjatemida.pl/obserwacja-detektywistyczna/. Trzeba przyznać, że zdarzają się trudne sytuacje w życiu każdego. Niekiedy może to być coś tak trudnego jak oszustwo czy podejrzenie zdrady. Warto wtedy korzystać z profesjonalnej pomocy detektywa.
Awatar użytkownika
piszka
Posty: 171
Rejestracja: 07 mar 2019, 18:54

Re: rozwód a kościół

Post autor: piszka »

Jesteście pewni tego rozwodu? Ja osobiście jestem bardzo religijna i jeśli tylko w małżeństwie pojawia się jakiś problem, to staramy się go rozwiązać. Ja należę z mężem pod tą parafię http://www.parafialadek.pl/ gdzie często uczestniczymy w mszach świętych, nie tylko tych niedzielnych :) Może warto byłoby jeszcze zastanowić się nad tym, czy ten rozwód to dobre rozwiązanie?
Awatar użytkownika
truviak
Posty: 128
Rejestracja: 15 sie 2019, 16:23

Re: rozwód a kościół

Post autor: truviak »

A ja mam takie ogólne pytanie odnośnie takich rzeczy jak wyznanie wiary, kościół i tym podobne. Jesteście osobami wierzącymi? Pytam, bo niestety ale wydaje mi się że przez ostatnie lata w kościele pojawia się coraz mniej osób. Nie uważacie że to wielce niepokojące?
Awatar użytkownika
Liliana
Posty: 391
Rejestracja: 22 paź 2019, 6:03

Re: rozwód a kościół

Post autor: Liliana »

Kościół uznaje rozwody kościelne, jeżeli spełnia się jeden z trzech głównych warunków. Jeżeli tak, to nie ma problemu - rozwód się udzieli. Mimo wszystko jest to zarówno czasochłonne, jak i drogie niestety. Trzeba mieć naprawdę wiele cierpliwości, by to załatwić formalnie.
ODPOWIEDZ