Rozliczenie PIT-u z Holandii

Miejsce na wszelkie różności. Nie znalazłeś odpowiedzi na nurtujące Cię pytania w innych kategoriach? Sprawdź tutaj!
Awatar użytkownika
Kangurka
Posty: 22
Rejestracja: 24 sty 2019, 14:05

Rozliczenie PIT-u z Holandii

Post autor: Kangurka »

Hej :) Czy PIT-a z pracy z Holandii może mi rozliczyć zwyczajne biuro rachunkowe https://ksiegowa-halinow.pl/? Pytam bo nie znam się na tym za bardzo. A może nie trzeba się rozliczać?
Awatar użytkownika
sekki
Posty: 157
Rejestracja: 11 mar 2019, 11:56

Re: Rozliczenie PIT-u z Holandii

Post autor: sekki »

Tak faktycznie najlepiej będzie skorzystać z pomocy księgowej, ale jeśli chodzi o podatek krajowy to w zupełności wystarczy kreator online, który można znaleźć na stronie https://www.pitax.pl/pit-online/ . Jest oczywiście bezpłatny, nie trzeba go nawet pobierać. Wystarczy odpalić, podać podstawowe dane a program poprowadzi nas aż do wypełnienia całego pitu
Awatar użytkownika
truviak
Posty: 128
Rejestracja: 15 sie 2019, 16:23

Re: Rozliczenie PIT-u z Holandii

Post autor: truviak »

Pamiętam jak pierwszy raz starałem się o zwrot podatku ze szwecji bo tam kilka miesięcy pracowałem legalnie i nie było to takie proste jak w naszym kraju. Gdybym wtedy wiedział, że to tak wygląda to od razu bym skorzystał z pomocy profesjonalnej firmy, która zajmuje się odzyskiwaniem zwrotów podatku, a nie męczył się na własną rękę.... tyle czasu co straciłem i nerwów to nie polecam...
Awatar użytkownika
Liliannka
Posty: 245
Rejestracja: 04 wrz 2019, 22:40

Re: Rozliczenie PIT-u z Holandii

Post autor: Liliannka »

Tego typu rozliczenia podatkowe zza granicy wolalabym zostawić w rękach firmy która doskonale zna prawo tego państwa i od wielu lat świadczy usługi związane z finansami. Mój mąż np przez wiele lat pracował w Austrii i teraz przy pomocy tej firmy https://all-tax.pl/zwrot-podatku-austria udało mu się uzyskać pełną kwotę podatku - także jesteśmy zadowoleni - bo juz nie musimy denerwowac sie papierkowymi sprawami :)
Awatar użytkownika
Zrelaksowana
Posty: 499
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:20

Re: Rozliczenie PIT-u z Holandii

Post autor: Zrelaksowana »

A czy orientujecie się może, jak wygląda rozliczenie w przypadku pracy w Czechach? Pytam, ponieważ na stronie https://pl.europa.jobs/praca-w-czechach widziałam całkiem sporo takich ofert pracy i pomyślałam, że może warto byłoby się na taką pracę zdecydować ;) Jak myślicie?
Awatar użytkownika
Berasia
Posty: 91
Rejestracja: 18 sty 2019, 16:15

Re: Rozliczenie PIT-u z Holandii

Post autor: Berasia »

Z tego, co wiem, to są specjalne biura, które zajmują się takimi sprawami. Koleżanka wspominała, że musi wybrać się w kwestii zwrotu podatku z zagranicy do biura Podatki Meritum https://www.podatkimeritum.pl/ . Sadząc z opinii osób, które korzystały już z ich usług, to działają bardzo szybko i gwarantują konkurencyjne ceny. Warto się do nich wybrać i zapytać o szczegóły.

flyye vest
Zroś

Re: Rozliczenie PIT-u z Holandii

Post autor: Zroś »

Szukając konkretnej i profesjonalnej pomocy w zakresie rozliczenia podatków, w przypadku pracy za granicą to tutaj zdecydowanie mogę polecić Wam, żebyście zwrócili uwagę na ofertę przygotowaną przez firmę https://holandia.org/zwrot-podatku/zwro ... -holandia/ z którymi również współpracuję ponieważ pracuję w Holandii i kompletnie się w tym formalnościach oraz dokumentach nie orientują. Oni zrobią to szybciej i dokładniej, a zwrot podatku zawsze taki jaki mi się należy :)
perła

Re: Rozliczenie PIT-u z Holandii

Post autor: perła »

hej poszukuje dobrej i żeelnej osoby która potrafi rozliczyć pit z zagranicy , dodatkowo mam odliczenia podatkowe, fajnie by było jak bym mogła konaktowć się od razu bardzo mi zależy na sprawdzeniu czy czasem nie mam dużych dopłat . a przez te zmiany w prawie nic saa nie ogarniam
Bronia https://

Re: Rozliczenie PIT-u z Holandii

Post autor: Bronia https:// »

My zawsze korzystamy z https://www.ksiegowiwroclaw.pl/ oni zawsze w przeliczeniu podatkowym nam pomagają i nie ma znaczenia czy pity są z zagranicy czy z polski , poza tym nasza znajoma współpracuje z nią i jest bardzo zadowolona
Zybi

Re: Rozliczenie PIT-u z Holandii

Post autor: Zybi »

Sprzedawcy pragnący rozszerzyć swoją działalność na platformie Amazon poza granice swojego kraju muszą pamiętać o konieczności rejestracji do zagranicznego VAT. Ten proces jest fundamentalny dla przestrzegania prawa podatkowego i zapewnienia prawidłowego rozliczenia się z fiskusem. Aby lepiej zrozumieć te zasady i uniknąć potencjalnych błędów, warto odwiedzić https://joblife.pl/finanse/rejestracja- ... -amazonem/ gdzie znajduje się kompleksowy przewodnik po tych kwestiach.
Kurczak

Re: Rozliczenie PIT-u z Holandii

Post autor: Kurczak »

Dla sprzedawców na Amazonie, którzy chcą dotrzeć do międzynarodowej klienteli, konieczna jest rejestracja do zagranicznego VAT. Ten proces umożliwia prawidłowe rozliczenie podatków w krajach, gdzie dokonuje się sprzedaży. Aby uzyskać więcej informacji na temat rejestracji do zagranicznego VAT i współpracy z Amazonem, warto odwiedzić https://joblife.pl/finanse/rejestracja- ... -amazonem/ i jest to ważny krok, który pozwala uniknąć problemów prawnych i finansowych.
Smarek

Re: Rozliczenie PIT-u z Holandii

Post autor: Smarek »

Zarządzanie podatkami w firmie nie ogranicza się tylko do spełniania bieżących obowiązków podatkowych. Strategiczne planowanie podatkowe, z wykorzystaniem dostępnych narzędzi i rozwiązań, może przynieść znaczące korzyści finansowe. Wykorzystując doradztwo podatkowe, przedsiębiorcy mogą efektywniej zarządzać płynnością finansową oraz redukować koszty. Na temat strategicznego planowania podatkowego warto przeczytać więcej tutaj https://iszczecinek.pl/pl/651_artykuly- ... ledow.html i fajnie, że takie porady można znaleźć.
Mechanik

Re: Rozliczenie PIT-u z Holandii

Post autor: Mechanik »

Kluczowym elementem dla przedsiębiorstw dążących do uzyskania zwolnienia z podatku BTW w Holandii jest ścisłe przestrzeganie krajowych przepisów podatkowych oraz dokładna znajomość procedur. To wymaga nie tylko bieżącego monitorowania zmian w prawie, ale również stosowania się do specyficznych wymagań dotyczących dokumentacji i rejestracji. Wartościowym źródłem informacji, które może pomóc w zrozumieniu tych złożonych wymagań, jest strona https://www.tugazeta.pl/1,jak-uzyskac-z ... 55850.html zapewniająca przewodnik po niezbędnych krokach aplikacyjnych.
Jawor

Re: Rozliczenie PIT-u z Holandii

Post autor: Jawor »

Rejestracja na VAT w Niemczech to nie tylko obowiązek prawny, ale także krok umożliwiający firmom zagranicznym efektywną działalność na niemieckim rynku. Znajomość procedur i wymagań jest kluczowa, a pomocne w tym mogą być specjalistyczne strony internetowe takie jak https://poznaninfo.pl/jak-zarejestrowac ... niemczech/ i dzięki dostępowi do aktualnych informacji i praktycznych wskazówek, firmy mogą znacznie ułatwić sobie proces rejestracji i zminimalizować ryzyko błędów.
ewkaaa

Re: Rozliczenie PIT-u z Holandii

Post autor: ewkaaa »

Co sądzicie w ogóle o https://morganizerfinansow.pl/ ? Z tego co słyszałam to jest to dobre rozwiązanie jeśli chodzi o wystawianie faktur i przede wszystkim program jest też dosyć rozbudowany
Igrek

Re: Rozliczenie PIT-u z Holandii

Post autor: Igrek »

Jednym z wyzwań w systemie OSS jest prawidłowe przypisanie transakcji do odpowiedniego kraju UE, co jest niezbędne dla właściwego rozliczenia VAT. Aby uniknąć błędów, które mogłyby prowadzić do nieprawidłowości podatkowych, warto zapoznać się z instrukcjami dostępnymi na https://24tp.pl/n/115664 i pomaga to przedsiębiorcom w zrozumieniu, jak klasyfikować transakcje w ramach OSS.
Pepek

Re: Rozliczenie PIT-u z Holandii

Post autor: Pepek »

Zmiany w stawkach VAT na samochody i paliwa, które mają wejść w życie w 2024 roku, są szczególnie istotne dla branży transportowej. Istotne informacje na ten temat znajdują się tutaj https://mbon.pl/jak-zmienia-sie-stawki-vat-w-2024-roku/ co pozwoli firmom transportowym odpowiednio zaplanować swoje koszty operacyjne. Te zmiany są odpowiedzią na rosnące wymagania środowiskowe i technologiczne w transporcie.
ODPOWIEDZ