jaka pompa ciepła ?

Miejsce na wszelkie różności. Nie znalazłeś odpowiedzi na nurtujące Cię pytania w innych kategoriach? Sprawdź tutaj!
agapiś

jaka pompa ciepła ?

Post autor: agapiś »

Polecam wejść w tą stronę, opisali tutaj ten problem https://pompyciepla-24.com.pl
Łukasz R.

Re: jaka pompa ciepła ?

Post autor: Łukasz R. »

Fajne jest to, że takie pompy ciepła bardzo często mają dofinansowanie na instalację, więc można w taniej kwocie sobie taką sprawić :)
karołka

Re: jaka pompa ciepła ?

Post autor: karołka »

pompa ciepła to bardzo fajne, ekologiczne rozwiazanie, ale trzeba sobie wszystko przeliczyc, przemyslec czy to faktycznie bedzie oplacalne rozwiazanie :) https://levada.pl/pompa-ciepla-czy-sie-oplaca/ warto sobie poczytac na ten temat
niziołek

Re: jaka pompa ciepła ?

Post autor: niziołek »

Pompy sa fajne ale zalozenie jest bardzo kosztowne.. Dlatego zmienilismy nasz pierwotny plan i zamiast pompy mamy piec 5 klasy od https://piecbud.net.pl
Franuś

Re: jaka pompa ciepła ?

Post autor: Franuś »

Z takim tematem udaj się do https://house-solutions.pl/ która specjalizuje się w temacie pomp ciepła i fotowoltaiki od lat. Ma wiele sukcesów na swoim koncie i pomoże ci od A do Z. Zajmą się doborem, montażem oraz pozyskaniem dofinansowania co obniży koszta instalacji.
Fuńka

Re: jaka pompa ciepła ?

Post autor: Fuńka »

Pompy ciepła są w ostatnich latach bardzo popularne i wielu użytkowników je montuje ale słyszeliście może o powietrznych pompach ciepła? Otóż jeśli macie nowy dom to zdecydowanie polecam gazowe kotły kondensacyjne z zamkniętą komorą spalania. Jeśli jednak korzystacie z gazowego kotła starego typu to powietrzna pompa ciep la sjest dla was. - https://www.obud.pl/art,15448,powietrzn ... instalacje .To bardzo dobre rozwiązanie wpływające na środowisko ale przede wszystkim na oszczędności,które generuje.
kocioł43

Re: jaka pompa ciepła ?

Post autor: kocioł43 »

Dla osób które temat ogrzewania w wymarzonym domu mają jeszcze do podjęcia muszę polecić https://kotlyleszka.pl/ Ten sklep jest moim najlepszym odkryciem kupiłam u nich piec z podajnikiem Fachowa pomoc pracowników była bardzo ceniona. Mieli wszystko czego potrzebowałam, polecam.
Mosiądz

Re: jaka pompa ciepła ?

Post autor: Mosiądz »

Faktycznie pompa ciepła jest bardzo dobrym rozwiązaniem i moim zdaniem jeśli mamy taką możliwość to jak najbardziej warto jest się nią zainteresować. Ja również już od pewnego czasu korzystam z niezawodnej pompy ciepła i muszę przyznać, że jestem bardzo zadowolony z takiego rozwiązania.
Źrebak

Re: jaka pompa ciepła ?

Post autor: Źrebak »

Jest to bardzo ogólne pytanie i nie wiem czy jednoznacznie ktoś będzie w stanie na nie odpowiedzieć. Od siebie ja mogę dodać, że całkiem niedawno dowiedziałem się ciekawostki o pompach ciepłą Kaisai. Jak do tej pory byłem przekonany, że jest to japońska produkcja to okazało się, że są one chińskiego pochodzenia.
ODPOWIEDZ