Jak sie pozbyć zaparć?

Miejsce na wszelkie różności. Nie znalazłeś odpowiedzi na nurtujące Cię pytania w innych kategoriach? Sprawdź tutaj!
figuraś

Jak sie pozbyć zaparć?

Post autor: figuraś »

Ostatnio mam gorsze trawienie, wzdęcia, zdarzają się też straszne zaparcia, boję się że dostanę od tego hemoroidy. Co robić? Próbowałam już wszelkich domowych metod, zmieniłam nawet dietę na zdrową i jakoś nie widzę żadnej poprawy. Może spróbować leków?
Bożena

Re: Jak sie pozbyć zaparć?

Post autor: Bożena »

To bardzo ważna rzecz, dlatego też koniecznie powinniście już teraz podejść do tego tematu na poważnie i zastanowić się, co realnie mogłoby być dla Was najlepszym wsparciem. Na pewno warto zajrzeć do https://ktomalek.pl/suplementy/enzymy/cs-45/1 i poczytać więcej na temat działania enzymów na organizm. Czuję, że w ten sposób będziecie w stanie samodzielnie stwierdzić, co będzie dla Was odpowiednie.
Awatar użytkownika
carbonara
Posty: 98
Rejestracja: 01 lip 2019, 14:45

Re: Jak sie pozbyć zaparć?

Post autor: carbonara »

Z doświadczenia wiem że zaparć nie jest łatwo się pozbyć, na mnie na przykład w ogóle nie zadziałały domowe sposoby, tylko nasiliły bóle i miałam po nich tylko silne skurcze i wzdęcia. Dopiero xenna balance przyniosła ulgę a do tego działa łagodnie, bez nagłego parcia
bławatek

Re: Jak sie pozbyć zaparć?

Post autor: bławatek »

U mnie to zaparcia były przyczyna powstania hemoroidów, a więc nie wolno na pewno bagatelizować takiej sytuacji. Wiadomo że odpowiednia dieta może pomóc, a nawet probiotyk proktologiczny proctolact, bo odkąd ja go stosuję widzę sporą poprawę i lepiej się czuję
maczek

Re: Jak sie pozbyć zaparć?

Post autor: maczek »

Zadbaj o to, by Twoja dieta była bogatsza w błonnik, dodatkowo myślę że ogółem zdrowa dieta bogata w warzywa i owoce też pomoże. No i probiotyk, to też dobry sposób na unormowanie pracy jelit, ale taki dobrej jakości jak n a przykład Narum Caps, czy Narum Fast :) One są o wiele silniejsze niż probiotyki które znaleźć sobie możemy w każdej aptece. Warto właśnie mieć na uwadze też skład probiotyków, mało osób je sprawdza a naprawdę potrafią się mocno różnić pomiedzy sobą.

czerpnie i wyrzutnie
ODPOWIEDZ