Ekologia - ważna sprawa

Miejsce na wszelkie różności. Nie znalazłeś odpowiedzi na nurtujące Cię pytania w innych kategoriach? Sprawdź tutaj!
Miś

Ekologia - ważna sprawa

Post autor: Miś »

Ekologia - dla mnie to bardzo istotna sprawa, dlatego decydując się na prowadzenie działalności od razu wiedziałam, że będę się angażować w różne proekologiczne akcje. Postarałam się również o certyfikat: http://www.adees.net/iso14001.php który daje klientom znać, że moja działalność spełnia wszelkie normy bycia zieloną działalnością.
fył

Re: Ekologia - ważna sprawa

Post autor: fył »

Myślę, że jeżeli chcecie zrobić badanie wody albo natężenia hałasu, to myślę, że warto zgłosić się do firmy, która ma w tym ogromne doświadczenie. Od siebie polecam https://www.ekomeritum.pl ponieważ mają największe doświadczenie w tej branży i służą swoją wiedzą i profesjonalnym doradztwem. Dajcie znać, co o nich sądzicie.
Awatar użytkownika
Liliana
Posty: 391
Rejestracja: 22 paź 2019, 6:03

Re: Ekologia - ważna sprawa

Post autor: Liliana »

To raczej oczywiste, że ekologia jest ważna i każdy z nas powinien zacząć dbać o swoje otoczenie, jakby nie patrzeć, wszystko zaczyna się od nas samych. Nie trzeba od razu zaczynać działać globalnie, wystarczy, że zaczniemy działać lokalnie i będzie lepiej, niż można byłoby się spodziewać.
Kaśieńka

Re: Ekologia - ważna sprawa

Post autor: Kaśieńka »

Jestem właścicielką sklepu z ubraniami, ostatnio się zastanawiam nad tym czy ma sens postawienie w sklepie dystrybutora do wody, bardzo często w czasie letnim przydałby się kubek zimnej wody, w sklepie internetowym widziałam cos takiego jak https://erli.pl/produkt/dystrybutor-do-wody-na-butle-ze-schowkiem-630w/4154011 i myślę, że by wystarczyło na jakiś czas.
elżbietaa

Re: Ekologia - ważna sprawa

Post autor: elżbietaa »

A co sądzicie o wykorzystaniu pompy ciepła? żywotność pompy ciepła jest bardzo długa, czasem potrafi pracować nawet i do 40 lat, więc jest to mega korzystne rozwiązanie jeśli chodzi o najlepszy sposób ogrzewania. U mnie w domu jest taka pompa ciepła dlatego mogę ją polecić z czystym sumieniem.
Kotuś

Re: Ekologia - ważna sprawa

Post autor: Kotuś »

Zdecydowanie popieram - fotowoltaika to świetne rozwiązanie, które pozwala znacznie zmniejszyć rachunki za prąd sieciowy, jednocześnie wspierając zachowanie środowiska naturalnego dla przyszłych pokoleń. Zajrzyjcie do respect energy, a dowiecie się więcej na ten temat.
Kamiś33

Re: Ekologia - ważna sprawa

Post autor: Kamiś33 »

Oczywiście, że ekologia jest ważna i musimy o nią dbać. Więc myślę, że fotowoltaika jest dobrym pomysłem. Droga inwestycja, ale to już jest na całe życie, wasze dzieci, wnuki będą z tego korzystać. Oto ta firma https://solar-distribution.baywa-re.pl/ doradzi wam co w waszym przypadku będzie najlepsze. Jaki model, jaki producent.
drażetka

Re: Ekologia - ważna sprawa

Post autor: drażetka »

Powiedziałabym nawet, że bardzo ważna sprawa i dotyczy naszego i przyszłych pokoleń. Tym bardziej, że podejmowane działania nie są wystarczające niestety. Odnawialne źródła energii, to jest zdecydowanie dobry kierunek. Ostatnio na https://energia.rp.pl/sponsorowane/31511-prad-ze-slonca miałam okazję dowiedzieć się kilku ważnych informacji na temat paneli fotowoltaicznych. Jeśli ktoś zamierza zdecydować się na taką instalację, to warto się z nim zapoznać.
graźa

Re: Ekologia - ważna sprawa

Post autor: graźa »

Oczywiście że ekologia to bardzo ważna sprawa nie tylko dla nas ale również dla następach pokoleń. Dlatego warto korzystać z ekologicznych rozwiązań. Jednym z nich z pewnością będzie fotowoltaika. Taka energia ze słońca daje nam nowe możliwości i pozwala w znacznym stopniu zmniejszyć rachunki za prąd. Na https://energia.rp.pl/sponsorowane/31511-prad-ze-slonca można przeczytać wartościowe rzeczy w tym temacie.
ryśko

Re: Ekologia - ważna sprawa

Post autor: ryśko »

Każdy powinien zdawać sobie sprawę z tego, jak ważne jest wspólne dbanie o stan naszego środowiska. Niestety coraz częściej się załamuje widząc to co się dzieje. Mam tylko nadzieję, że coraz częściej będę widział akcje takie jak wyzwanie Dentons, które polegają na edukacji najmłodszych i tworzeniu sztuki z recyklingu. Bardzo mi się podoba ta inicjatywa, powinniśmy wszyscy dbać o dobro naszej planety, takie działania powinny nas do tego zachęcać.
Awatar użytkownika
Zdzisiek78
Posty: 160
Rejestracja: 19 lip 2019, 8:58

Re: Ekologia - ważna sprawa

Post autor: Zdzisiek78 »

Gospodarka cyrkulacyjna – co to jest i na czym polega?
Gospodarka cyrkulacyjna ma na celu zminimalizowanie ilości opadów(poprzez ich powtórne wykorzystanie)i marnotrawstwa naturalnych zasobów. Jest to projekt budzący wielkie nadzieje, jednocześnie jednak wywołujący wiele wątpliwości.
Więcej informacji znajdziesz na stronie https://esbud.pl/idea-gospodarki-cyrkulacyjnej/
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
obozowicz
Posty: 197
Rejestracja: 30 cze 2020, 22:08

Re: Ekologia - ważna sprawa

Post autor: obozowicz »

Tak to prawda jest to coś niezwykle ważnego i moim zdaniem przede wszystkim powinniśmy również regularnie badać wodę studzienną. Muszę przyznać, że całkiem niedawno ja czytałem o tym w artykule https://ogrody24.pl/blog/post/badanie-w ... ocic-uwage i już teraz wiem na co najlepiej jest zwracać uwagę.
Ola35

Re: Ekologia - ważna sprawa

Post autor: Ola35 »

Ekologia jest niezwykle ważna. Uważam, że powinniśmy wykorzystywać ekologiczne rozwiązania, tam gdzie tylko się da. Wiem, że jedna osoba świata nie zmieni, ale każdy kto stosuje eko rozwiązania przyczynia się do poprawy stanu naszego środowiska. Poza takimi oczywistymi rzeczami jak sortowanie śmieci, warto pomyśleć o benzynie alkilatowej https://warter.pro/
Mroźik

Re: Ekologia - ważna sprawa

Post autor: Mroźik »

Leasing na fotowoltaike, to super pomysł, jeśli masz firmę. Leasing na taki cel, możesz otrzymać w tej firmie - https://www.platformafinansowa.pl/eko-finansowanie. Mają super ofertę dla firm. Daj znać później, czy skorzystałeś z ich oferty i czy jest dla Ciebie atrakcyjna :)
Awatar użytkownika
paninam1
Posty: 335
Rejestracja: 04 kwie 2019, 22:15

Re: Ekologia - ważna sprawa

Post autor: paninam1 »

Jednym z bardzo korzystnych opcji jest budowa elektrowni wiatrowych. Energia pozyskiwana z elektrowni wiatrowych jest najbardziej ekologiczna. Do jej produkcji nie potrzeba żadnego paliwa, a teren wokół nich może być wykorzystywany na potrzeby rolnictwa. Takie rozwiązanie niesie ze sobą wiele korzyści, o których możecie przeczytać tutaj https://www.eltelnetworks.pl/blog/2021/ ... nwestycje/
Bażant

Re: Ekologia - ważna sprawa

Post autor: Bażant »

Chcę zoptymalizować nawadnianie mojego gospodarstwa. Trafiłem na ciekawy artykuł na https://www.syngenta.pl/blog dotyczący nowoczesnych systemów nawadniających. Jeśli ktoś z Was korzysta z takich rozwiązań, chętnie wysłucham sugestii.
PatrykL25

Re: Ekologia - ważna sprawa

Post autor: PatrykL25 »

Ekologia nie jest jedynie ważna, a bardzo potrzebna. W oparciu ekologię właśnie powstała świetna forma terapii - ekoterapia, jeśli chcecie się dowiedzieć więcej to koniecznie sprawdzajcie https://naturallybalanced.org - portal i lider w dziedzinie ekoterapii.
Alicja8

Re: Ekologia - ważna sprawa

Post autor: Alicja8 »

Współczesne spalarnie odpadów często są integrowane z lokalnymi systemami ciepłowniczymi (cogeneracja) lub wykorzystują technologie pozwalające na zwiększenie efektywności energetycznej procesu. Dzięki temu mogą one znacząco przyczynić się do zmniejszenia zużycia paliw kopalnianych i emisji gazów cieplarnianych, stając się ważnym elementem w strategiach zrównoważonego rozwoju. Więcej informacji znajdziecie na stronie https://esbud.pl/spalarnie-odpadow-zrod ... zyszlosci/
stefan1222

Re: Ekologia - ważna sprawa

Post autor: stefan1222 »

Ekoterapia to świetna forma terapii, która główny nacisk kładzie właśnie na ekologię. Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej na ten temat, to koniecznie sprawdźcie portal https://naturallybalanced.org/ - portal pełen wiedzy eksperckiej i informacji ze świata ekoterapii, ekologii i więcej.
Tomasz Kowalczuk

Re: Ekologia - ważna sprawa

Post autor: Tomasz Kowalczuk »

Ekologia jest niezmiernie istotną kwestią we współczesnym świecie, a coraz więcej firm dostrzega potrzebę przekształcenia swojej działalności na bardziej zrównoważoną. W tym kontekście, przechodzenie na zieloną energię, taką jak energia fotowoltaiczna, staje się nie tylko trendem, ale również koniecznością. Artykuł "Rozwój energetyki fotowoltaicznej dla przedsiebiorstw" dostarcza cennych informacji na temat korzyści wynikających z wykorzystania energii słonecznej w biznesie oraz sposobów implementacji takiego rozwiązania. Zapraszam do przeczytania artykułu - https://www.konferencjabioenergia.pl/ro ... iebiorstw/
lucek

Re: Ekologia - ważna sprawa

Post autor: lucek »

Planując pozbycie się starego sprzętu elektronicznego, warto zajrzeć na stronę tej firmy: https://elektrycznesmieci.pl . Oferują darmowy odbiór urządzeń i udostępniają mapę pojemników na odpady elektryczne, co ułatwia zwrot elektrośmieci.
ODPOWIEDZ