Dom seniora - opieka nad rodzicami

Miejsce na wszelkie różności. Nie znalazłeś odpowiedzi na nurtujące Cię pytania w innych kategoriach? Sprawdź tutaj!
Awatar użytkownika
BeataD
Posty: 127
Rejestracja: 11 kwie 2019, 14:25

Dom seniora - opieka nad rodzicami

Post autor: BeataD »

Chciałabym zapewnić moim rodzicom opiekę. Niestety, ale nie bardzo wiem, jak się za to zabrać. Wyszukiwałam różnych ofert, ale najsensowniejsze co znalazłam to https://podtopolami.eu/ Tata mojej kolezanki z pracy znajduje sie w tym domu seniora pod Topolami i jest bardzo zadowolony z calodobowej opieki i atmosfery. Ale może ktoś ma jeszcze jakieś doświadczenie i poradziłby mi w tej kwestii??
Awatar użytkownika
Kubacka
Posty: 85
Rejestracja: 29 maja 2019, 22:00

Re: Dom seniora - opieka nad rodzicami

Post autor: Kubacka »

Bardzo dobry dom opieki dla osób starszych jest w Nowym Dworze Mazowieckim. Mowa o Domu Rodzinnym. To ZOL, więc mogą tam bez obaw przebywać również osoby bardzo chore, bo w placówce jest lekarz, a nie tylko pielęgniarki i pielęgniarze. Mają tam nawet oddział paliatywny.
Awatar użytkownika
jets
Posty: 127
Rejestracja: 08 lut 2019, 13:31

Re: Dom seniora - opieka nad rodzicami

Post autor: jets »

Nie no lepiej pomyśl o opiekunce, która będzie przychodzić do Was do domu i opiekować się rodzicami w ich naturalnym, codziennym środowisko. To najlepsza terapia. Moja mama ma problemy ze staniem i ostatnio czytałam na https://wykwalifikowanaopiekunka.pl/kapiel-seniora/, jak ją kąpać tak by nie zrobić jej krzywdy. Sama zwolniłam się z pracy by się nią opiekować i żałuję, że nie zatrudniliśmy opiekunki bo brak moich zarobków mocno nam doskwiera.
Awatar użytkownika
terenia
Posty: 17
Rejestracja: 19 cze 2019, 21:02

Re: Dom seniora - opieka nad rodzicami

Post autor: terenia »

A słyszał może ktoś o domu seniora w Przyjaźni? Także o rehabilitacje mi chodzi.
Awatar użytkownika
zenka123
Posty: 44
Rejestracja: 14 cze 2019, 21:17

Re: Dom seniora - opieka nad rodzicami

Post autor: zenka123 »

Nie najtańszy ośrodek, ale zdecydowanie wart swojej ceny. Na stronie http://goldental.pl/ masz szczegóły, poznaj tez ich Facebooka - najnowsze wydarzenia własnie tam relacjonują. To, jak uśmiechnięci są mieszkańcy świadczyć może o opiece, ich zadowoleniu, chyba najbardziej by mi na tym zależało
Awatar użytkownika
Zulijka2
Posty: 89
Rejestracja: 03 gru 2019, 19:03

Re: Dom seniora - opieka nad rodzicami

Post autor: Zulijka2 »

Czasem można dostosować dom do seniora aby łatwiej mu się żyło. Podpórki w łazience, uchwyty pod prysznicem. Mozna zamontowac kamerkę w domu zeby móc babcie czy dziadka doglądac w czasie gdy nas nie ma w domu. Dobrym rozwiązaniem jest zakup opaski gps na rękę ,takie rzeczy oferuje sklep Bezpieczna rodzina mają duzy wybór produktów dla bezpieczeństwa rodziny.
KAŻIk77

Re: Dom seniora - opieka nad rodzicami

Post autor: KAŻIk77 »

Jeśli chodzi o opiekę nad osobami starszymi to polecam zajrzeć na stronę https://zycieseniora.com/zdrowie-senior ... a-dla-kogo i tu znajdziecie moi drodzy informacje na temat opieki domowej - temat pielęgniarek środowiskowych, komu co przysługuje , jak wygląda taka stała opieka oraz koszta ;)
Łasica23

Re: Dom seniora - opieka nad rodzicami

Post autor: Łasica23 »

BeataD pisze: ↑10 cze 2019, 21:46 Chciałabym zapewnić moim rodzicom opiekę. Niestety, ale nie bardzo wiem, jak się za to zabrać. Wyszukiwałam różnych ofert, ale najsensowniejsze co znalazłam to https://podtopolami.eu/ Tata mojej kolezanki z pracy znajduje sie w tym domu seniora pod Topolami i jest bardzo zadowolony z calodobowej opieki i atmosfery. Ale może ktoś ma jeszcze jakieś doświadczenie i poradziłby mi w tej kwestii??
Domy seniora to dobra opcja dla samotnych osób, które nie mogą być same. Są miejsca jak http://domseniora24.pl/ i w takich miejscach osoba otrzymać może nie tylko opiekę, ale również poznać nowych przyjaciół.
Awatar użytkownika
Gustavo
Posty: 178
Rejestracja: 09 wrz 2019, 8:45

Re: Dom seniora - opieka nad rodzicami

Post autor: Gustavo »

Jeśli nie masz innego rozwiązania, to można się zastanowić nad umieszczeniem rodziców w domu seniora. Mają tam profesjonalny sprzęt umożliwiający pomoc oraz transfer pacjentów, co jest niezwykle ważne dla seniorów, którzy mają problemy ze zdrowiem bądź też poruszaniem się.
łania

Re: Dom seniora - opieka nad rodzicami

Post autor: łania »

Ja ubolewam nad tym, że u nas nie są tak popularne opiekunki dla seniorów jak na przykład na terenie Niemiec. Tam ciągle rośnie zapotrzebowanie na takie osoby. Sama rozważam podjęcie takiej pracy, bo to bardzo doceniane tam zajęcie. Już nawet na stronie https://eopiekunka.pl/oferty-pracy/ znalazłam ciekawe oferty pracy.
Mońka80

Re: Dom seniora - opieka nad rodzicami

Post autor: Mońka80 »

Bardzo dojrzała decyzja. Ze swojej strony mogę polecić Ci dom seniora http://dzis.eu/dom-seniora/informacje-dla-pacjenta.html. Moja babcia przebywała tam kiedyś, ponieważ cała nasza rodzina mieszkała za granicą. Pamiętam, że miała do dyspozycji komfortowy pokój, pełne wyżywienie, kompleksową opiekę medyczną oraz zabiegi fizjoterapeutyczne. Babcia była bardzo zadowolona z pobytu, ponieważ zawsze miała z kim spędzić wolny czas.

olej konopny włosy
ODPOWIEDZ