Akcja serwisowa BMW

Miejsce na wszelkie różności. Nie znalazłeś odpowiedzi na nurtujące Cię pytania w innych kategoriach? Sprawdź tutaj!
Awatar użytkownika
Kamila
Posty: 91
Rejestracja: 22 sie 2019, 22:38

Akcja serwisowa BMW

Post autor: Kamila »

Hej. Pewnie słyszeliście o akcji serwisowej BMW , związanej z samozapłonami aut z silnikiem diesla? Jeśli nie to, na https://tvn24bis.pl/moto,99/bmw-naprawi ... 59579.html możecie poczytać. Mnie ten temat bardzo zaabsorbował, ponieważ miałam w planie zakup auta tej marki, a wstrzymuje się już prawie rok:/ Chciałabym zasięgnąć opinii czy istnieje realne ryzyko, że mogę kupić samochód wadą systemu EGR lub jakąkolwiek inną? Sporo "BMek" jest właśnie w dieslu, stąd moje pytanie. Rozmawiałam też ze znajomymi, którzy są właścicielami BMW i wszyscy pozytywnie oceniają swoje auta.
Awatar użytkownika
Gustavo
Posty: 178
Rejestracja: 09 wrz 2019, 8:45

Re: Akcja serwisowa BMW

Post autor: Gustavo »

To kup po prostu inny samochód, nie ma co ryzykować. Choć w zasadzie w przypadku każdego samochodu do takiego samozapłonu może dojść i trudno cokolwiek na to poradzić. Jeśli już posiada ktoś auto, musi po prostu o nie dbać. Jeśli wymiany wymaga dana część, trzeba jak najszybciej zastąpić ją nową. Stare części zazwyczaj sprzedać można na skupach takich jak https://skupujemykatalizatory.pl/.
Awatar użytkownika
moon
Posty: 32
Rejestracja: 19 wrz 2019, 13:01

Re: Akcja serwisowa BMW

Post autor: moon »

Niektóre części w którymś momencie trzeba wymienić całkowicie na nowe. Jest to możliwe tutaj http://www.automix-lodz.pl/ w Łodzi u dobrego mechanika. Ma on doświadczenie i na pewno poradzi sobie z wymianą a swoje auto trzeba powierzyć zaufanemu mechanikowi.
Awatar użytkownika
didi
Posty: 39
Rejestracja: 19 sty 2020, 3:34

Re: Akcja serwisowa BMW

Post autor: didi »

moon pisze: ↑01 paź 2019, 18:02 Niektóre części w którymś momencie trzeba wymienić całkowicie na nowe.
Dokładnie. To normalne, że z wiekiem części się po prostu zużywają. Ważne, by wymieniać je o czasie, wtedy możemy być spokojnie o swoje bezpieczeństwo na drodze. Niedawno wymieniałam rozrząd u Dyszkiewicza http://www.renault.dyszkiewicz.pl/. Jeśli szukacie dobrego mechanika, to warto sobie zapisać namiary na jego warsztat.
ODPOWIEDZ