Starania o maluszka po stracie ciąży

Rozmawiamy tu o rodzinie, planach na przyszłość, dzieciach, organizacji ślubu. Tematy związane z życiem prywatnym.
mileńka

Starania o maluszka po stracie ciąży

Post autor: mileńka »

Witam. Pół roku temu poroniłam swoją pierwszą ciąże i bardzo przez to cierpimy. Zaczynamy zastanawiać się nad tym aby zacząć starać się o kolejne dziecko. Myślicie, że już jest odpowiedni czas czy lepiej się z tym wstrzymać? Jak to wyglądało u Was? My strasznie boimy się o kolejną stratę.
taśka

Re: Starania o maluszka po stracie ciąży

Post autor: taśka »

Dobrze wiem przez co przechodzicie, bo my jakiś czas temu mieliśmy podobny problem. Po pierwszym poronieniu przyszło kolejne, a później długo staraliśmy się o ciąże. Teraz jestem już w 7 miesiącu ciąży, więc wieżę, że i Wam się uda. Wydaje mi się, że pół roku to wystarczający czas aby wszystko się zregenerowało :)
jeśica

Re: Starania o maluszka po stracie ciąży

Post autor: jeśica »

Przed rozpoczęciem starań polecam Wam jeszcze zbadać Wasz kariotyp. Badanie kariotypu pozwoli na określenie ewentualnej przyczyny poronienia, niepłodności, a także możesz dzięki niemu dowiedzieć się jakie są szanse na donoszenie kolejnej ciąży. Badanie też da Wam pewność, że nie przekażecie swoim dzieciom wady genetycznej związaną z liczbą chromosomów w kariotypie. My przed rozpoczęciem starań zrobiliśmy badanie kariotypu. Polecam je Wam.
Awatar użytkownika
Zrelaksowana
Posty: 499
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:20

Re: Starania o maluszka po stracie ciąży

Post autor: Zrelaksowana »

A skąd czerpiecie informacje na temat przebiegu ciąży? Ja ostatnio widziałam na stronie internetowej https://www.mustela.pl/mustela-blog/kalendarz-ciazy bardzo fajny kalendarz, w którym ciąża została opisana tydzień po tygodniu wraz z towarzyszącymi jej objawami oraz badaniami, jakie należy w poszczególnych momentach wykonać. Polecam zajrzeć, może i Was zainteresuje ;)

półka wisząca biała
Bożena

Re: Starania o maluszka po stracie ciąży

Post autor: Bożena »

Nie są to proste tematy. Jeżeli ciężko Wam sobie z tym poradzić, to na pewno warto byłoby się otworzyć na opiekę psychologiczną. Dzisiaj to coś zupełnie normalnego, więc nie obawiajcie się tego. Moim zdaniem warto byłoby zajrzeć do https://psychomedic.pl/tokofobia-zaswia ... go-ciecia/ i poczytać więcej o to, jak zwalczyć strach przed ciążą.
Gość

Re: Starania o maluszka po stracie ciąży

Post autor: Gość »

Też poroniłam pierwsze dziecko. Byłam załamana, przeszłam terapię, która pomogła mi pogodzić się z tą stratą i po niecałym roku zaczęliśmy starać się ponownie. W międzyczasie zmieniłam ginekologa, zaczęłam chodzić i dalej chodzę do ginekologa-położnika Antoniego Kubiaka z Kubiak Clinic w Koninie na ulicy Szarych Szeregów. To jest bardzo dobry specjalista, przede wszystkim szybko wykrył moją ciążę, miałam zawsze wykonany cały kompleks badań, byłam na bieżąco ze stanem mojego maluszka. Miałam robione badania usg, krwi, itd., było badanie genetyczne, w kierunku wad rozwojowych i objawów wad genetycznych, określenie rozmiarów dziecka przed porodem. Mieliśmy ogromne szczęście, że nam się udało, a ten lekarz jest naprawdę godny polecenia.
Awatar użytkownika
paninam1
Posty: 335
Rejestracja: 04 kwie 2019, 22:15

Re: Starania o maluszka po stracie ciąży

Post autor: paninam1 »

Na pewno regularne badania u ginekologa to podstawa zdrowia każdej kobiety. Zdecydowanie w tym wypadku liczy się przede wszystkim zwrócenie uwagi na kwestie dopasowania swego rodzaju usług u niego, do naszych własnych potrzeb. Dobrze jest także wiedzieć, jak rozpoznać dni płodne, o czym możesz przeczytać tutaj https://www.zdrowystartwprzyszlosc.pl/j ... e-symptomy
karzełka

Re: Starania o maluszka po stracie ciąży

Post autor: karzełka »

Nie wiem, jak wy, ale ja, w momencie, kiedy doszłam do 8 miesiąca ciąży, sprawdzałam już odpowiedniego specjalistę, który zajmie się moim maluszkiem. Nie wyobrażam sobie, żeby miało być inaczej. Kolejna sprawa, że wiem, iż praca lekarz pediatra warszawa jest trudna, ale z byle jakim lekarzem nie będę pracować.
Awatar użytkownika
begonia
Posty: 67
Rejestracja: 12 cze 2019, 9:21

Re: Starania o maluszka po stracie ciąży

Post autor: begonia »

Ja bym tez w takiej sytuacji przepadała się w kierunku endometriozy w szpitalu medicover bo za poronienia i problem z zajściem w ciążę często odpowiada ta choroba. A w tej placówce znajdziesz specjalistów i odpowiednią diagnostykę
Awatar użytkownika
cilka
Posty: 254
Rejestracja: 25 kwie 2019, 21:48

Re: Starania o maluszka po stracie ciąży

Post autor: cilka »

Też starałam się dość długo, ale w końcu się udało i teraz moja pociecha jest ze mną :) Wam też się uda. Swoją drogą, mam pytanie.. kiedy najlepiej wykonać usg przezciemiączkowe warszawa ? I oczywiście, jaką klinikę polecacie?
Blanka

Re: Starania o maluszka po stracie ciąży

Post autor: Blanka »

Nasz ośrodek medyczny wspomaganego rozrodu wychodzi naprzeciw potrzebom pacjentów, oferując forum embriologiczne jako platformę wymiany doświadczeń i wiedzy. Znajdujące się na https://www.novum.com.pl/forum-embriologiczne/ forum jest nie tylko miejscem dyskusji, ale również wsparcia, gdzie eksperci i pacjenci mogą dzielić się swoimi historiami i poradami. To inicjatywa, która wzmacnia społeczność osób borykających się z problemem niepłodności, oferując jednocześnie dostęp do rzetelnej wiedzy.
ODPOWIEDZ