Jak leczyć alkoholizm?

Szukasz obiektywnej porady? Chcesz wiedzieć, co o Twoim problemie sądzą inni? Spytaj, na pewno ktoś Ci pomoże!
Bartoszek

Jak leczyć alkoholizm?

Post autor: Bartoszek »

Od kilku lat zmagam się z chorobą alkoholową. Byłem na terapii uzależnień ale niestety nie przyniosła oczekiwanych efektów. Czytałem niedawno o wszywce alkoholowej, podobno działa do roku. Czy to prawda? Czy macie jakieś opinie lub doświadczenia w tym temacie?
Marianna

Re: Jak leczyć alkoholizm?

Post autor: Marianna »

Ja kilka miesięcy temu poddałem się zaszyciu alkoholowym w Krakowie https://esperalkrakow.com.pl/ Ogólnie jestem bardzo zadowolony z rezultatów tego zabiegu. Nie wiem czy wiesz jak to wszystko przebiega, ale pisząc w kilku słowach: podskórnie aplikowany jest przez chirurga lek Esperal, który ma za zadanie wywołać awersję do alkoholu. Jak po zabiegu będziesz pił, to odczujesz bardzo nieprzyjemne objawy, przez które odechce Ci się więcej sięgać po alkohol. Ja po zabiegu zacząłem jeszcze terapię. Pozdrawiam
Jowita02

Re: Jak leczyć alkoholizm?

Post autor: Jowita02 »

Alkoholizm to przede wszystkim choroba psychiczna, generalnie wszystkie uzależnienia należy leczyć przede wszystkim od strony psychicznej. Bo tutaj jest największy problem. Moja bliska przyjaciółka miała problem z alkoholem. Zaczęło się kiedy zostawił ją mąż. Biedna dziewczyna została bez niczego, bo wszystko było na męża. Sprawy sądowe ciągnęły się, a ona zaczynała zapijać stres i smutek. Była naprawdę w okropnym stanie. Bardzo chciałam jej pomóc, przeczytałam dziesiątki artykułów, kilka książek. Niestety jak bardzo się starałam tak bardzo mi nie wychodziło. Osoba chora przede wszystkim musi chcieć wyzdrowieć, a jej było wszystko obojętne. W końcu wzięła się w garść i zdecydowała na odwyk alkoholowy w prywatnej klinice Medox pod Warszawą. Leczenie połączone z terapią przyniosło skutki. Jednak cały czas musi uważać i trzymać się z daleka od alkoholu.

mapi google apps
kłódka

Re: Jak leczyć alkoholizm?

Post autor: kłódka »

W moim przypadku okazało się to całkowicie możliwe - wystarczyło zawiązać współpracę z https://virtus.bialystok.pl/oferta/leczenie-alkoholizmu .To przy ich wsparciu, zaczęliśmy wspólnymi krokami walczyć z tą paskudną przypadłością. Był to nie lada kłopot, który rujnował nie tylko moje życie, ale również i mojej rodziny. Skuteczne tutaj okazały się detoks, terapia . Detoks jest ratunkiem dla wyniszczonego piciem organizmu, łagodzi skutki abstynencji zarówno fizyczne jak i psychiczne . Zyskałam na tym za wszystkie czasy a co najważniejsze udało mi się wrócić do normalnego życia.
Lilianna

Re: Jak leczyć alkoholizm?

Post autor: Lilianna »

Ja akurat nie miałam do czynienia z wszywką alkoholową, ale mogę Ci polecić inną metodę leczenia. Chodzi mi mianowicie o odtruwanie alkoholowe https://odtruwaniepoznan.pl/ . Oczywiście poprzez odtruwanie nie wyleczysz się od razu z alkoholizmu, ale sposób może być bardzo przydatny w sytuacjach, kiedy potknie Ci się noga. Dzięki odtruwaniu Twój organizm zostanie wzbogacony o substancje, które pozwolą mu wrócić do odpowiedniego stanu. Kroplówką zostaną dostarczone witaminy i minerały. Zabieg może być wykonany nawet w domu po wcześniejszym umówieniu wizyty.
alicjages

Re: Jak leczyć alkoholizm?

Post autor: alicjages »

Moim zdaniem na własną rękę nie uda nam się. Od tego jest ośrodek leczenia uzależnień Wrocław, który ma swoich wykwalifikowanych specjalistów i skuteczne metody leczenia.
Awatar użytkownika
Liliana
Posty: 391
Rejestracja: 22 paź 2019, 6:03

Re: Jak leczyć alkoholizm?

Post autor: Liliana »

Żeby w ogóle zacząć leczyć alkoholizm, to przede wszystkim trzeba uświadomić sobie problem i chcieć wyjść z nałogu i to tak na poważnie, inaczej żadne próby leczenia nie pomogą.
ODPOWIEDZ