Terapia uzależnień

Własna strona www, blog, profil w social media? Dyskutujemy o nowych technologiach, funkcjonowaniu w Internecie, reklamie i najlepszym sprzęcie.
Awatar użytkownika
KarinaM
Posty: 159
Rejestracja: 23 paź 2019, 19:04

Terapia uzależnień

Post autor: KarinaM »

W pierwszej kolejności powinniście zastanowić się nad tym, czy może Wasze niezdrowe hobby nie przerodziło się już w uzależnienie... Jeśli właśnie tak się stało, to powinniście poszukać pomocy w poradni https://poradniasalomon.com.pl/ To najrozsądniejsza rzecz, jaką możecie zrobić. Nie ma sensu z tym dalej czekać.
Awatar użytkownika
Liliannka
Posty: 245
Rejestracja: 04 wrz 2019, 22:40

Re: Terapia uzależnień

Post autor: Liliannka »

ja bym wybrała się z tym do psychologa. Nie warto czekac az problem sam sie rozwiaze bo .. tak naprawdę się nie rozwiąże. Jak cos to w okolicach Warszawy działa dobra klinika prywatna Medox , pracują tam specjaliści z zakresu leczenia uzależnień. U nich trzeba szukać ratunku bo oferują skuteczne terapie tak jak leczenie narkomanii
Awatar użytkownika
meg8201
Posty: 79
Rejestracja: 10 gru 2019, 14:13

Re: Terapia uzależnień

Post autor: meg8201 »

Zastanawiacie się, w jaki sposób pomóc osobom, które są uzależnione od narkotyków? Może pojawia się taki problem gdzieś w Waszym otoczeniu lub Waszej rodzinie? Przypuszczam, że czasami naprawdę ciężko wyciągnąć pomocną dłoń, dlatego liczę pomocną literaturą, jak i artykułami, które możecie znaleźć np. tutaj http://www.wystarczytakniewiele.pl/osro ... rkomanowi/
Awatar użytkownika
mczay
Posty: 290
Rejestracja: 31 sie 2019, 20:19

Re: Terapia uzależnień

Post autor: mczay »

W jaki sposób radziliście sobie z uzależnieniem dziecka od dopalaczy? Często w poszukiwaniu rozwiązania natrafiam na artykuły tego typu:https://nazdrowo.pl/porady/a1581-dopala ... aleznienia Nie chcę jeszcze syna wysyłać do ośrodka leczenia uzależnień i zastanawiam się nad skorzystaniem z metody detoksykacji organizmu przeprowadzonej w domu, w swoim otoczeniu. Czy posiadacie może doświadczenia w tej tematyce? CHętnie posłucham :)
Awatar użytkownika
Bela
Posty: 116
Rejestracja: 08 gru 2019, 19:59

Re: Terapia uzależnień

Post autor: Bela »

Nie byłam w takiej sytuacji, ale na pewno nie jest ona łatwa - zapewne podstawą jest znalezienie pomocy w postaci dobrego terapeuty albo ośrodka terapeutycznego. Podobnie jest z alkoholem, tutaj akurat mam doświadczenia, mogę polecić Terapie Tu i Teraz, z Krakowa https://www.alkoholizm.org.pl
Awatar użytkownika
Kasiq
Posty: 27
Rejestracja: 10 cze 2020, 12:19

Re: Terapia uzależnień

Post autor: Kasiq »

Znalezienie odpowiedniego ośrodka czy terapeuty to z pewnością pierwszy krok do sukcesu. Często jednak w przypadku uzależnień konieczne jest umieszczenie chorego w ośrodku aby całkowicie wyeliminować kontakt z używkami oraz osobami, które mogą mieć zły wpływ na leczenie. Ośrodek Terapii Wiosenna od wielu lat pomaga chorym w leczeniu ich uzależnień.
Awatar użytkownika
Gilmor
Posty: 90
Rejestracja: 21 sty 2020, 15:19

Re: Terapia uzależnień

Post autor: Gilmor »

Wejdźcie sobie na stronę Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej https://cdwp.caritas.pl/placowki-medyczne-2/ Tam jest też terapia uzależnień, szwagier z niej korzystał a od wielu miesięcy żyje w trzeźwości, także na pewno jest to placówka warta uwagi.
Awatar użytkownika
ononka
Posty: 183
Rejestracja: 26 mar 2020, 17:04

Re: Terapia uzależnień

Post autor: ononka »

Jak najbardziej polecam tego typu terapie. Też miałam ciężki okres w życiu, po rozwodzie, kiedy zaczełam pić i nie radzić sobie z życiem. Dobrze, że w porę moja rodzina zareagowała i namówiła mnie na terapię. Terapeuty szukałam poprzez tę stronę https://najlepszeterapie.pl/kategoria/terapeuci/ i udalo mi się znaleźć kogoś, komu w pełni zaufałam i wróciłam do zdrowia.
Cleo

Re: Terapia uzależnień

Post autor: Cleo »

Co myślicie o detoksie alkoholowym? Wiem, że jest to ważne aby oczyścić organizm ale boję się, jak to może wpłynąć na psychikę. Mój brat twierdzi, że sam poradzi sobie z alkoholem ale nic na to nie wskazuje.. Wiem, że sam chce pokonać nałóg dlatego dowiedziałam się wielu informacji o ośrodku Detoks Fenix, w którym właśnie można przejść detoks oraz terapię. Jak myślicie, czy taki ośrodek będzie dobrym rozwiązaniem?
bałecka

Re: Terapia uzależnień

Post autor: bałecka »

Sprawdź ofertę prywatnego ośrodka http://drogadodomu.info/ gdzie pomogli mojemu tacie jak i całej rodzinie uporać się z tym demonem. To sprawdzony adres jeśli chodzi o wrocławskie ośrodki leczenia uzależnień.
Zośka77

Re: Terapia uzależnień

Post autor: Zośka77 »

Słyszeliście o ośrodku Forest? Jestem na etapie szukania ośrodka uzależnień dla mojego ojca i według rankingów jest to najlepszy ośrodek w naszym kraju. Mają świetną ofertę a w tym atrakcje takie jak łowienie ryb. Mój tata uwielbiał zawsze wędkarstwo więc wydaje mi się, że ten ośrodek będzie dla niego najlepszy. Macie jakieś opinie o nim ?

transport medyczny falck
Awatar użytkownika
paula22
Posty: 186
Rejestracja: 20 mar 2019, 11:54

Re: Terapia uzależnień

Post autor: paula22 »

Każde uzależnienie jest złe i trzeba z nim walczyć. A terapia pod okiem specjalistów będzie pomocna. Jeśli szukacie takiej pomocy z pewnością znajdziecie ją tutaj https://medi-life.pl/zakres-swiadczen/p ... chicznego/. To poradnia zdrowia psychicznego, gdzie można skorzystać z różnych form terapii. Pomocy udzielają doświadczeni specjaliści z zakresu psychiatrii i psychologii.
Paweł

Re: Terapia uzależnień

Post autor: Paweł »

Dobrą opcją podczas leczenia alkoholizmu, jest ośrodek odwykowy, w którym wykonują również odtrucia alkoholowe. Może być to pierwszy poważny krok do poradzenia sobie z problemem. Świetnym ośrodkiem leczenia uzależnień w dolnośląskim jest https://www.freedom-24.pl/oferta/detoks , jest to miejsce gdzie pacjentów traktuje się z empatią i zrozumieniem.
Tośka21

Re: Terapia uzależnień

Post autor: Tośka21 »

Jeśli i Was spotkała taka sytuacja, to jak najszybciej powinniście zareagować. Pamiętajcie, że w samotności może być Wam ciężko poradzić sobie z takim problemem. Właśnie dlatego dobrym wyborem będzie zajrzenie do https://psychomedic.pl/psychiatra-warszawa/ i umówienie się do nich na odpowiednią terapię. Tam macie dostęp do najlepszych specjalistów w stolicy, więc śmiało to wykorzystajcie.
mczayś

Re: Terapia uzależnień

Post autor: mczayś »

Zastanawiasz się czy prawnik pomoże w każdej sytuacji? W przypadku jazdy pod wpływem alkoholu pojawiają się spore problemy. Na stronie https://jazdapopijaku.pl/ znajdziecie mnóstwo informacji na temat konsekwencji spowodowanych jazdą po alkoholu oraz możecie liczyć na pomoc takiej osoby, jak adwokat jazda po alkoholu. Ja taką pomoc polecam.
ZmartwionaŻona

Re: Terapia uzależnień

Post autor: ZmartwionaŻona »

Cześć, czy korzystał ktoś z was oferty ośrodka Forest i detoksu w domu pacjenta? Jak to dokładnie wygląda? Myślę, czy by nie postawić mojego męża przed faktem dokonanym i gdy kolejny raz będzie "umierać" na kaca nie zadzwonić do nich aby przyjechali. Mąż mnie nie słucha, twierdzi też że nie ma żadnego problemu z alkoholem...
uzależnienie32

Re: Terapia uzależnień

Post autor: uzależnienie32 »

Uzależnienie jest chorobą z która walczy naprawdę sporo osób, ciężko ejst samemu wygrać tą nierówną walkę. Dlatego z własnego doświadczenia mogę polecić wam zapisanie się na zamkniętą terapie leczenia uzależnień takich jak uzależnienie od hazardu, leków czy alkoholu. terapia uzależnień Kraków to miejsce gdzie specjaliści pomogą uporać sie z nieprzyjemnymi uczuciami.

kwas liponowy
Miłosz

Re: Terapia uzależnień

Post autor: Miłosz »

Terapia uzależnień w Opolu prowadzona przez terapeutów z ośrodka Freedom daje świetne efekty. Mój brat miał straszny problem z alkoholem, zaczęła rozpadać mu się rodzina, nie umiał już sobie z tym poradzić, więc pił coraz więcej. Na szczęście udało się przerwać to błędne koło w porę.

direct t
Awatar użytkownika
Zdzisiek78
Posty: 160
Rejestracja: 19 lip 2019, 8:58

Re: Terapia uzależnień

Post autor: Zdzisiek78 »

Trzeba mieć świadomość, że alkoholizm jest straszną chorobą, która wyniszcza zarówno fizycznie jak i psychicznie. Dotyka nie tylko osobę uzależnioną, ale także najbliższych. Niestety rozpoczęcie leczenia nie jest końcem problemów. To bardzo złożony i długotrwały proces, który często przebiega w ciężki sposób. Poczytajcie o tym na https://uzaleznienia-terapia.pl/blog/ja ... oholikiem/ .
marża

Re: Terapia uzależnień

Post autor: marża »

Mój brat był u psychologa bo ma problemy z używkami i polecono mu terapię w ośrodku Forest. Szukaliśmy informacji na jego temat i są bardzo dobre ale chciałam jeszcze dowiedzieć się do kogoś kto tam się leczył jak to wygląda od zaplecza? Brat jest dość wyalienowany i czasami ma ataki paniki gdy jest dużo osób...
Bożena

Re: Terapia uzależnień

Post autor: Bożena »

A co realnie mogłoby sprawdzić się u Was? Ja czuję, że dobrym wyborem mogłoby być na pewno skorzystanie z takich możliwości, jak chociażby leczenie w https://psychomedic.online/ To mega wygodna opcja, bo możęcie przejść terapię nawet nie wychodząc ze swojego domu. Warto się zainteresować tym tematem, bo chodzi w końcu o Wasze zdrowie psychiczne. Pamiętajcie o tym dobrze!
pawełek

Re: Terapia uzależnień

Post autor: pawełek »

Faktycznie gdyby się zastanowić, to np. alkohol jest używką, która pojawia się tak naprawę na większości przyjęć, spotkań ze znajomymi czy z rodziną. Warto dodać, że alkoholizm nazywany jest chorobą XXI wieku. Coraz więcej ludzi go nadużywa i popada w ciąg. Wskutek tego w organizmie gromadzi się wiele toksyn i niebezpiecznych substancji. Wtedy warto więc rozważyć taką opcję jak odtrucie alkoholowe w Kutnie. Odtrucie alkoholowe jest odpowiednie dla osób, które jednorazowo przesadziły z ilością alkoholu, ale również pomocne jest w przypadku osób nagminnie nadużywających alkoholu.
Uzależnienia

Re: Terapia uzależnień

Post autor: Uzależnienia »

KarinaM pisze: ↑25 sty 2020, 13:15 W pierwszej kolejności powinniście zastanowić się nad tym, czy może Wasze niezdrowe hobby nie przerodziło się już w uzależnienie... Jeśli właśnie tak się stało, to powinniście poszukać pomocy w poradni https://poradniasalomon.com.pl/ To najrozsądniejsza rzecz, jaką możecie zrobić. Nie ma sensu z tym dalej czekać.
Gdybyście szukali profesjonalnego centrum w Warszawie zajmującego się walką z uzależnieniem od alkoholu i narkotyków to polecam Medyczny Detox
Róż

Re: Terapia uzależnień

Post autor: Róż »

W mojej ocenie, bardzo dobrym ośrodkiem terapii uzależnień jest Borowik. Znajdziecie tam specjalistyczne wsparcie fachowców w tej dziedzinie. Istnieje możliwość odbycia terapii stacjonarnej, dla par oraz dla młodzieży. Moim zdaniem warto zainteresować się ichniejszą działalnością i sprawdzić wszystkie istotne aspekty na ichniejszej stronie, przed podjęciem decyzji.
Żanetka

Re: Terapia uzależnień

Post autor: Żanetka »

Granica pomiędzy spożywaniem alkoholu kilka razy w tygodniu, np. po ciężkim dniu, a nałogowym piciem, jest naprawdę cienka. Sama byłam świadkiem tego, jak moja koleżanka popadła w ten sposób w alkoholizm. W ogóle w ostatnim czasie problem z tym nałogiem nabrał na sile. Aby jej pomóc, dużo czytałam o metodach leczenia. W końcu trafiłam na stronę http://esperallodz.pl/esperal-wszywka-a ... wola-lask/ o wszywce alkoholowej. Dzięki zabiegowi, mojej koleżance udało się powrócić do dawnego życia.
Daniel4321ł

Re: Terapia uzależnień

Post autor: Daniel4321ł »

Kłopoty z uzależnieniem od alkoholu dręczyły także moją siostrę. Rozsądnie było zgłosić się do https://virtus.bialystok.pl/oferta/leczenie-alkoholizmu . Niszczyło to jej zdrowie, ale i relacje z całą rodziną i dziećmi. Jak widać, problem ten dało się raz na zawsze pożegnać. Myślę, że taka oferta może i Waszym wymogom sprostać.
Aśiczka

Re: Terapia uzależnień

Post autor: Aśiczka »

Uzależnienie to ciężka choroba. U mnie w rodzinnym domu dotknęła mojego ojca i siostrę. Zwłaszcza w kwestii siostry zależało mi na pomocy, więc ze wszystkich sił szukałam miejsca dla niej, gdy już sama wiedziała, że tej pomocy potrzebuje. Znalazłam sporo pozytywnych opinii o terapii odwykowej w ośrodku Primum Vivere koło Bielska Białej https://www.osrodekodwykowy.pl/alkoholizm i zdecydowałyśmy się na to miejsce. Kaśka odbyła terapię, a teraz korzysta wciąż z pomocy indywidualnej. Poznała tam terapeutów, którzy pomogli jej się otworzyć i wreszcie z zamkniętej dziewczyny powoli stała się otwarta i chętniej rozmawiająca o emocjach. A to w tej chorobie niezwykle ważne.
Lechu

Re: Terapia uzależnień

Post autor: Lechu »

Jeżeli mówimy np. o uzależnieniu od alkoholu, to warto przed podjęciem jakiejkolwiek terapii poddać się odtruwania alkoholowego. Cały przebieg procesu opisany jest dokładnie na stronie https://odtruwaniepoznan.pl/. Osobiście uważam, że po ciągłym piciu w organizmie znajdują się toksyny, których koniecznie trzeba się pozbyć. Dodatkowo dzięki odtruwaniu, dostarczone zostaną witaminy i minerały, które zregenerują mocno wycieńczony organizm. Z tego co wiem, jeżeli ktoś się wstydzi można się również umówić na wizytę domową.
ODPOWIEDZ