Program Mój Prąd - opłaca się?

Własna strona www, blog, profil w social media? Dyskutujemy o nowych technologiach, funkcjonowaniu w Internecie, reklamie i najlepszym sprzęcie.
Awatar użytkownika
redżinafalandżi
Posty: 290
Rejestracja: 28 mar 2019, 14:15

Program Mój Prąd - opłaca się?

Post autor: redżinafalandżi »

Jakie macie o nim zdanie?
Tutaj https://hymon.pl/zasady-programu-moj-prad/ czytałam więcej o tym, jak działa taki program Mój Prąd.
Jest tam dokładniej to wszystko opisane.
Chciałabym jednak poznać wasze rady i wskazówki.
Zwłaszcza jeśli ktoś już z tego skorzystał - opłaca się czy nie specjalnie?
Awatar użytkownika
malpeczka
Posty: 136
Rejestracja: 12 gru 2019, 21:17

Re: Program Mój Prąd - opłaca się?

Post autor: malpeczka »

pewnie, ze sie oplaca :) w ogole fajnie, ze sa takie dofinansowania, nam panele fotowoltaiczne montowala ekipa z Levady, ta wlasnie firma pomogla nam to wszystko ogarnac, bo ja to nie znam sie na tym, nie wiedzialam jak sie za to zabrac, a oni pomogli nam skompletowac niezbedne dokumenty
Kitkuś

Re: Program Mój Prąd - opłaca się?

Post autor: Kitkuś »

A my się zastanawiamy właśnie, czy panele słoneczne to może być dobre rozwiązanie dla naszej działki. Co prawda jest niewielka, więc trzeba będzie zamontować je na dachu, ale znowu fotowoltaika Częstochowa zbiera bardzo dobre opinie. Nawet wśród naszych znajomych są osoby, które zdecydowały się na taki sposób oszczędzania :)
Awatar użytkownika
ononka
Posty: 183
Rejestracja: 26 mar 2020, 17:04

Re: Program Mój Prąd - opłaca się?

Post autor: ononka »

Teraz jest naprawdę dobry czas na to, aby zdecydować się na takie panele, bo można skorzystać z dofinansowania. Jeśli poszukiwalibyście firmy, która zajmuje się montażem instalacji, skontaktujcie się z firmą fotowoltaika montaż toruń Jestem pewna, że będzie w stanie Wam pomóc.
Awatar użytkownika
obozowicz
Posty: 197
Rejestracja: 30 cze 2020, 22:08

Re: Program Mój Prąd - opłaca się?

Post autor: obozowicz »

Niestety ja tego programu nie znam więc również nie bardzo mogę się na jego temat wypowiedzieć. Za to mogę każdemu polecić korzystanie z taniego prądu dla firm https://poprostuenergia.pl/prad-dla-firmy/ ponieważ wiem z własnego doświadczenia, że opłaca się go wdrożyć w zakładzie pracy.
lidkuś

Re: Program Mój Prąd - opłaca się?

Post autor: lidkuś »

Jestem w programie Mój Prąd od kilku miesięcy i powiem szczerze że jestem zaskoczona niskimi rachunkami .Skorzystałam z dotacji na budowę instalacji fotowoltaicznych za pośrednictwem Inverter sp. z o.o tutaj https://inverter.com.pl/ . Dzięki nim nie musiałam załatwiać formalności, był szybszy zwrot inwestycji oraz zwiększenie oszczędności.
Awatar użytkownika
Zrelaksowana
Posty: 499
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:20

Re: Program Mój Prąd - opłaca się?

Post autor: Zrelaksowana »

A skąd bierzecie prąd w Waszej firmie? Kto jest Waszym dostawcą energii? Czy ktoś z Was miał może kiedykolwiek do czynienia z taką firmą jak Respect Energy? Ja słyszałam, że pochodząca od niej energia jest w 100% zielona - firma pozyskuje bowiem prąd tylko z odnawialnych źródeł :) Co Wy na to?
Awatar użytkownika
mojrelaks
Posty: 11
Rejestracja: 06 paź 2019, 13:27

Re: Program Mój Prąd - opłaca się?

Post autor: mojrelaks »

Jeśli aktualnie dostępna jest jakaś transza to warto - zdecydowanie, firmy instalacyjne takie jak EcoCalma https://ecocalma.pl/ pomogą nam takie dofinansowanie nawet otrzymać. Pozostała część instalacji może być również sfinansowana z innego źródła np. kredytu. Firma również pomoże nam dostać kredyt, oczywiście na preferencyjnych warunkach. Do tego instalacja będzie wykonana dobrze, będzie służyć niezawodnie bardzo długo.
Awatar użytkownika
osaka
Posty: 152
Rejestracja: 10 cze 2019, 5:30

Re: Program Mój Prąd - opłaca się?

Post autor: osaka »

Oczywiście, że program się opłaca. Dzięki niemu można obniżyć koszt instalacji fotowoltaiki, wiele osób dzięki takiej pomocy zdecydowała się na montaż paneli. A nie tylko taka forma dotacji występuje, warto o tym wiedzieć. Są inne programy przewidziane dla firm, dla gospodarstw rolnych. Jak szukałam firmy i trafiłam na stronę https://eeef.pl/oferta/ to znalazłam tam również mnóstwo informacji o dotacjach i możliwościach finansowania fotowoltaiki, na przykład opcje kredytowe czy nawet leasing dla firm.
ODPOWIEDZ