Program dla lekarza

Własna strona www, blog, profil w social media? Dyskutujemy o nowych technologiach, funkcjonowaniu w Internecie, reklamie i najlepszym sprzęcie.
Awatar użytkownika
Alicja88
Posty: 40
Rejestracja: 23 cze 2019, 1:24

Program dla lekarza

Post autor: Alicja88 »

Cześć,

Od dłuższego czasu moi rodzice prowadzą gabinet stomatologiczny. Ja niedawno skończyłam studia na tym kierunku, więc pewnie niedługo do nich dorosnę :)
Chciałabym wprowadzić kilka zmian i ułatwić im pracę m.in. z rejestracją pacjentów. Znalazłam świetny program z tym związny na egabinet.pl i przy okazji przeczytałam ciekawy artykuł dotyczący liczby lekarzy w Polsce (https://egabinet.pl/liczba-lekarzy-tych ... ce-rosnie/).
Czy ktoś z was lub znajomych/rodziny korzystał z takich programów i jest zadowolony z ich działania? :)
Awatar użytkownika
erimaa
Posty: 7
Rejestracja: 26 cze 2019, 12:20
Lokalizacja: Poznań

Re: Program dla lekarza

Post autor: erimaa »

Używanie takiego oprogramowania opłaca się gdy gabinet jest już dosyć duży i ma z roku na rok coraz to więcej pacjentów. Jeśli gabinet jest mały, osiedlowy to chyba nie ma sensu inwestować w taki program.
Przeczytaj artykuł na temat innowacyjnej metody leczenia zębów:
https://www.klinikastomatologiczna.com. ... kroskopem
Awatar użytkownika
gross
Posty: 92
Rejestracja: 29 kwie 2019, 14:48

Re: Program dla lekarza

Post autor: gross »

To jeszcze podrzucę namiar na inną aplikację do rejestracji medycznej a mianowicie https://medidesk.pl/ . Znajoma na niej działa w przychodni i sobie bardzo chwali. Mieli ostatnio analizę statystyk i wyszło, że od czasu wprowadzenia tego narzędzia rejestracja jest efektywniejsza, praktycznie nie dochodzi już do sytuacji że kontakt ze strony pacjenta zostaje bez odzewu ponieważ wszystkie zgłoszenia aplikacja monitoruje i pracownicy mają łatwy podgląd
Awatar użytkownika
erimaa
Posty: 7
Rejestracja: 26 cze 2019, 12:20
Lokalizacja: Poznań

Re: Program dla lekarza

Post autor: erimaa »

Myślę, że to niezła inwestycja dla większych gabinetów, ale pewnie dla tych mniejszych byłbym to niezły cios finansowy. No, ale jak gabinet jest wielki i nie jest w stanie wyrabiać z rejestracją kilientów i odpowiedziami to taki program wydaje się idealnym rozwiązaniem:)
Przeczytaj artykuł na temat innowacyjnej metody leczenia zębów:
https://www.klinikastomatologiczna.com. ... kroskopem
Awatar użytkownika
jets
Posty: 127
Rejestracja: 08 lut 2019, 13:31

Re: Program dla lekarza

Post autor: jets »

Obecnie chyba już każda branża korzysta z odpowiednich oprogramowań, więc i w gabinecie lekarskim powinien się taki znaleźć. Tak naprawdę taki program do gabinetu lekarskiego daje wiele możliwości usprawnienia codziennej pracy zarówno lekarzy jak i pielęgniarek. Umożliwia on chociażby prowadzenie elektronicznej dokumentacji medycznej pacjentów, generowanie dokumentów czy korzystanie z aktualnej bazy leków, co lekarzom na co dzień jest bardzo pomocne. Warto sobie poczytać na temat takich rozwiązań.
Awatar użytkownika
osiemnasta
Posty: 10
Rejestracja: 05 sie 2019, 14:09

Re: Program dla lekarza

Post autor: osiemnasta »

Z myślą o gabinetach lekarskich i przychodniach powstał program mMedica, którego wdrażaniem zajmuje się firma http://georg.com.pl/oferta/erejestracja/. Główne zalety takiego oprogramowania to zmniejszenie papierowej dokumentacji, elektroniczny dostęp do wyników badań, a także możliwość ograniczenia liczby pracowników, co prowadzi do oszczędności w sprawach administracyjnych i kadrowych.
Awatar użytkownika
Paula
Posty: 113
Rejestracja: 10 mar 2019, 23:20

Re: Program dla lekarza

Post autor: Paula »

gross pisze: ↑30 cze 2019, 22:10 To jeszcze podrzucę namiar na inną aplikację do rejestracji medycznej a mianowicie https://medidesk.pl/ . Znajoma na niej działa w przychodni i sobie bardzo chwali. Mieli ostatnio analizę statystyk i wyszło, że od czasu wprowadzenia tego narzędzia rejestracja jest efektywniejsza, praktycznie nie dochodzi już do sytuacji że kontakt ze strony pacjenta zostaje bez odzewu ponieważ wszystkie zgłoszenia aplikacja monitoruje i pracownicy mają łatwy podgląd
Dokładnie, to bardzo dobra aplikacja. W wielu przychodniach czy gabinetach lekarskich korzysta się z tej aplikacji. Nie jest to niewiadomo, jak droga inwestycja a naprawdę ułatwia pracę rejestracji medycznej. Pacjenci też mają coraz większe oczekiwania i trzeba im sprostać.
makłowicz

Re: Program dla lekarza

Post autor: makłowicz »

W takim gabinecie także przyda się program do rejestracji pacjentów. I nie tylko u lekarzy jest to przydatne narzędzie, także w przypadku gabinetów fizjoterapeutycznych możliwość korzystania z intuicyjnej aplikacji jest korzystna zarówno dla personelu, jak i pacjentów.
bożena

Re: Program dla lekarza

Post autor: bożena »

Może to nie do gabinetu lekarskiego, ale do gabinetu fizjoterapeutycznego program jak znalazł - https://gymplanner.com/ . Z tego co mi wiadomo, to można za jego pomocą bez problemu odbywa się komunikacja różnymi kanałami, czy to na live czacie czy wideo treningach, do tego możliwe są: układanie harmonogramu, planu ćwiczeń , a także obsługa płatności online
kaniśka

Re: Program dla lekarza

Post autor: kaniśka »

W sumie różnie się do tego tematu podchodzi, ale wydaje mi się, że nie ma to jak poszukiwanie czegoś, co naprawdę może się sprawdzić. I ja wam mogę powiedzieć, że czymś takim na pewno będzie program dla fizjoterapeutów , ponieważ jest on dopasowany i odpowiedzialny. Znajdziecie w nim możliwości rejestrowania pacjentów, przypominania o wizytach i tak dalej.
Antonina

Re: Program dla lekarza

Post autor: Antonina »

Mój charakter pracy jest taki, że czasami pracuję na miejscu, a czasami muszę dojeżdżać do pacjenta. Korzystam z aplikacji MedNote i muszę się podzielić, gdyż naprawdę usprawnia moją pracę. Nie muszę wozić ze sobą kartoteki Pacjentów, gdyż wszystko mam w jednym miejscu. Nie muszę się martwić, że ją zgubię. Naprawdę daje za to duży plus. Jeśli ktoś szuka korzystnego rozwiązania do usprawnienia pracy w swoim gabinecie to mogę polecić. Dużym plusem jest też cena, bo niestety tego typu oprogramowania nie są tanie.
Aleksandra89

Re: Program dla lekarza

Post autor: Aleksandra89 »

Dzięki programowi Comarch Optimed NXT całkowicie zrezygnowałam z prowadzenia karotek i teczek dla Pacjentów, dzięki czemu zaoszczędziłam na wydatkach, m.in. na papier, jestem bardziej ekologiczna przez co mam duży plus u swoich Pacjentów oraz nie muszę gospodarować specjalnego miejsca na archiwizację dokumentów. Jestem zadowolona z funkcjonowania mojego gabinetu. Naprawdę szczerze polecam, jeśli ktoś rozważa zakup oprogramowania do swojej placówki.
Patrycja Chmielewska

Re: Program dla lekarza

Post autor: Patrycja Chmielewska »

Usprawnił nam wszystkie działania związane z obsługą pacjenta mednote, zbieraniem i tworzeniem dokumentacji, sprawozdawczością i statystyką. Przekazywanie w czasie rzeczywistym danych potrzebnych do opieki nad chorym podnosi jakość świadczonych usług oraz oszczędza czas personelu medycznego. Wiem, że przy dużej ilości pacjentów często panuje chaos z dokumentami, terminami oraz z płatnościami. Dużym plusem jest też cena, bo niestety tego typu oprogramowania nie są tanie. dlatego z serca polecam
Grzesiu_89

Re: Program dla lekarza

Post autor: Grzesiu_89 »

Jeśli potrzebujecie sprawdzonej platformy, które ułatwia pracę gabinetów to polecam Klinika24. Używam Klinika24 od kilkunastu miesięcy i oceniam ją bardzo dobrze. Wspiera moją codzienną pracę. Platforma zapisuje wprowadzone informacje do chmury, dzięki temu nie utracisz ich. Ma w sobie wiele funkcji. Szczerze polecam. Na pewno ta platforma zostanie z nami na dłużej. Rzadko dodaję recenzje, ale ta platforma naprawdę na nią zasługuje. Polecam szczerze. Pozdrawiam serdecznie.
Patrycja39

Re: Program dla lekarza

Post autor: Patrycja39 »

> Jeśli potrzebujecie sprawdzonej platformy, które ułatwia pracę gabinetów to polecam Klinika24. Używam Klinika24 od kilkunastu miesięcy i oceniam ją bardzo dobrze. Wspiera moją codzienną pracę. Platforma zapisuje wprowadzone informacje do chmury, dzięki temu nie utracisz ich. Ma w sobie wiele funkcji. Szczerze polecam. Na pewno ta platforma zostanie z nami na dłużej. Rzadko dodaję recenzje, ale ta platforma naprawdę na nią zasługuje. Polecam szczerze. Pozdrawiam serdecznie. <

Zależało mi na platformie głównie do zapisywania wizyt pacjentów oraz rozliczeń. Trafiłam na Klinika 24 i jestem z niej bardzo zadowolona. Pomaga mi na co dzień i usprawnia moją pracę. Serdecznie polecam.
ODPOWIEDZ