Wino grzane

Wszystko o gotowaniu, jedzeniu i pieczeniu. Same pyszne przepisy i ciekawe rozwiązania kulinarne. To wątek dla smakoszy i łasuchów.
Awatar użytkownika
Karolina
Posty: 9
Rejestracja: 07 sty 2019, 14:46

Wino grzane

Post autor: Karolina »

Cześć! Czy ktoś mógłby podesłać mi jakiś przepis na wino grzane? W te zimne dni idealnie byłoby się rozgrzać takim trunkiem. Co polecacie?
Awatar użytkownika
Kangurka
Posty: 22
Rejestracja: 24 sty 2019, 14:05

Re: Wino grzane

Post autor: Kangurka »

Nie znam się akurat na winie grzanym. Ale moja koleżanka kiedyś przyrządzała w taki sposób, że wlała wino do garnka, dodała połowę pomarańczy pokrojonych w plastry, trochę wycisnęła i wrzuciła łyżeczkę cynamonu. Także, to nic trudnego :) A ja jestem bardziej fanką kawy, i zamiast wina wolę pić taką o aromacie korzennym: https://upcafe.pl/guatemala.html
Awatar użytkownika
miskala
Posty: 202
Rejestracja: 27 gru 2018, 11:06

Re: Wino grzane

Post autor: miskala »

Nie piję wina grzanego. Ale jeśli szukać będziesz dobrych gatunkowo win to zobacz tu http://wineavenue24.pl/ Tu znajdziesz rózne wina od bialych po czerwone, wytrawne słodkie, a też i szampany. Ja osobiscie lubię slodkie wina czerwone.
Awatar użytkownika
relaksik
Posty: 93
Rejestracja: 28 maja 2019, 11:05

Re: Wino grzane

Post autor: relaksik »

Wino grzane zawsze jest dobre i właśnie jak jeszcze dobrze się je przyprawi to można mieć bardzo fajny napój i to nie tylko zimą. Też tutaj w wina sklep online można znaleźć dobrej jakości wina. Jednak od tego, jakie się wybierze też ma znaczenie smak grzańca.
Awatar użytkownika
Zrelaksowana
Posty: 499
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:20

Re: Wino grzane

Post autor: Zrelaksowana »

Ja nie przepadam za grzanym winem. Ogólnie to lubię mało alkoholi, ale jednym, który naprawdę mocno mi smakuje jest Gin. A Wy lubicie gin? Z czym najczęściej pijecie ten trunek?
Awatar użytkownika
izkalala
Posty: 269
Rejestracja: 27 gru 2018, 10:52

Re: Wino grzane

Post autor: izkalala »

Podobnie jak miskala za grzańcami nie przepadam. Czerwone wino kazbek peak wytrawne samo w sobie fajnie mnie rozgrzewa. Lampka wieczorem z mężem dla relaksu czasem się pojawia albo do kolacji.
Awatar użytkownika
karimata
Posty: 9
Rejestracja: 08 sie 2019, 19:30

Re: Wino grzane

Post autor: karimata »

Jak wino to tylko wino bezalkoholowe! Od kiedy o tym się dowiedziałam, to piję tylko to i czuje się świetnie :D
Awatar użytkownika
ciaastek
Posty: 3
Rejestracja: 28 lis 2019, 12:27

Re: Wino grzane

Post autor: ciaastek »

Właśnie mnie to bardzo zastanawiało. Dzięki, bardzo przydał mi się ten temat.
Rozum podpowiada mi, że Bóg istnieje, ale podpowiada mi także, że nigdy nie dowiem się, kim jest.
Awatar użytkownika
piszka
Posty: 171
Rejestracja: 07 mar 2019, 18:54

Re: Wino grzane

Post autor: piszka »

Nie mam raczej ulubionego sklepu bo do tej pory kupowałam w różnych miejscach i lubie smakować różne wina. Ale ostatnio moje serducho podbiło wino czerwone, które udało mi się kupić w sklepie https://wineavenue24.pl/ Jeśli mam być szczera, to było to jedno z lepszych win, jakie do tej pory piłam.
Awatar użytkownika
ankaB
Posty: 109
Rejestracja: 07 sty 2020, 21:31

Re: Wino grzane

Post autor: ankaB »

najlepsze wlasnej roboty z duża iloscią cynamonu i goździków i naturalnym miodem
Awatar użytkownika
kamilka119
Posty: 1
Rejestracja: 16 mar 2020, 11:11

Re: Wino grzane

Post autor: kamilka119 »

karimata pisze: ↑08 sie 2019, 19:46 Jak wino to tylko wino bezalkoholowe! Od kiedy o tym się dowiedziałam, to piję tylko to i czuje się świetnie :D
Jeśli tylko ktoś nie może raczyć się tradycyjnym winem zawierającym alkohol to wino bezalkoholowe jest super pomysłem zarówno do picia na zimno, jak i w wersji grzanej.
Awatar użytkownika
stilla
Posty: 5
Rejestracja: 16 mar 2020, 13:46

Re: Wino grzane

Post autor: stilla »

ja sobie po prostu kupuję przyprawę do grzańca i ją dosypuję do winka, gdy je podgrzewam :) najprostszy sposób

podrobiony iphone
you let me be who I am
Awatar użytkownika
Mera29
Posty: 20
Rejestracja: 05 maja 2020, 10:57

Re: Wino grzane

Post autor: Mera29 »

Dodajesz cynamon (najlepiej cały), gozdziki, imbir, ciut miodu i podgrzewasz, ale bez gotowania bo alkohol wyparuje.
Awatar użytkownika
Barwinka
Posty: 13
Rejestracja: 02 lip 2020, 10:36

Re: Wino grzane

Post autor: Barwinka »

Sa tez gotowe przyprawy do grzanego wina albo wrecz cale wina gotowe do grzania, juz z przyprawami :)
Awatar użytkownika
little_bee
Posty: 71
Rejestracja: 27 maja 2020, 7:57

Re: Wino grzane

Post autor: little_bee »

Ja tam wolę sama wszystko robić od podstaw. Nie lubię wszystkich tych przypraw, a tak przynajmniej wybieram to, co mi odpowiada.
Awatar użytkownika
dorocia
Posty: 16
Rejestracja: 13 lip 2020, 11:48

Re: Wino grzane

Post autor: dorocia »

Ja lubie kupować Gluhwein z Lidla, jest dla mnie bardzo optymalny smakkowo jako grzane wino.
Awatar użytkownika
majsteradam
Posty: 10
Rejestracja: 13 lip 2020, 12:19

Re: Wino grzane

Post autor: majsteradam »

A znacie jakieś gotowe mieszanki przypraw?
Awatar użytkownika
Bela
Posty: 116
Rejestracja: 08 gru 2019, 19:59

Re: Wino grzane

Post autor: Bela »

Wiecie co, ostatnie wieczory sprawiają, że coraz częściej zaczynam myśleć o grzanym winie ;) Ale w tym roku planuję zrobić je samodzielnie, a nie kupować gotowca - podstawą będzie czerwone, półsłodkie wino z Oak View, z aromatem śliwek, wiśni i wanilii więc idealnie do grzanego, do tego trochę korzennych przypraw, będzie idealnie :)
Awatar użytkownika
Nani
Posty: 17
Rejestracja: 08 wrz 2020, 8:06

Re: Wino grzane

Post autor: Nani »

Ja polecam gotowego grzańca do kupienia, dodaje do niego tylko ciut więcej cynamonu i jest super :D
Awatar użytkownika
Wilga
Posty: 16
Rejestracja: 06 paź 2019, 16:14

Re: Wino grzane

Post autor: Wilga »

Mój dziadek każdego roku robi wino samodzielnie,od początku do końca chodzi koło tego,dogląda,a na koniec wystawia przed wnuczkami balon na wino i opowiada jakie to były w danym roku udane zbiory owoców i jakie to będzie na zimę dobre wino.
Wino własnej roboty smakuje całkiem inaczej,lepiej niż to kupione w sklepie,warto więc korzystać z dobrodziejstw natury,z soczystych i naturalnie słodkich owoców i robić samemu wina i soki owocowe.
Ryśka

Re: Wino grzane

Post autor: Ryśka »

Lubie wino grzane szczególnie w zimowe wieczoy. Często dodaję do niego goździki. A ostatnio trafiłam na badzo fajny artykuł o tej przyprawie tu https://www.bee.pl/gozdziki-wlasciwosci ... a-963.html O wykorzystaniu goździków w kuchni wiedziałam sporo ale o zdrowotnym działaniu praktycznie nic. Warto przeczytać ten artykuł i też od razu skorzystać z oferty tego sklepu i zrobić zaakupy.
ODPOWIEDZ