Przyprawy

Wszystko o gotowaniu, jedzeniu i pieczeniu. Same pyszne przepisy i ciekawe rozwiązania kulinarne. To wątek dla smakoszy i łasuchów.
Awatar użytkownika
Marysia89
Posty: 6
Rejestracja: 14 wrz 2019, 18:16

Przyprawy

Post autor: Marysia89 »

Cześć,

Jakie są wasze ulubione przyprawy? :)
Awatar użytkownika
Anna78
Posty: 34
Rejestracja: 27 lip 2019, 7:43

Re: Przyprawy

Post autor: Anna78 »

Hejka,

Jadłaś kiedyś czarny czosnek? Mi ostatnio przyjaciółka pokazała. Jak dla mnie jest o wiele bardziej aromatyczny od innych przypraw i idealnie smakuje z zupami czy sosami :)
TUtaj można kupić - URL
Awatar użytkownika
Aldona Sztajglik
Posty: 53
Rejestracja: 23 lip 2019, 14:01

Re: Przyprawy

Post autor: Aldona Sztajglik »

Czosnek, rozmaryn, tymianek, majeranek ;) Mniam. Oregano też, Curry. Sól , pieprz- oczywiście wszystko w ramach zdrowego rozsądku :) Dodaje też do zup bulion z Krakusa ten jasny, to tak do smaku, by wszystko, że tak ujme grało ;)
Awatar użytkownika
Zrelaksowana
Posty: 499
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:20

Re: Przyprawy

Post autor: Zrelaksowana »

Mi od jakiegoś czasu bardzo zasmakował pieprz syczuański, który kupiłam w sklepie internetowym https://jawo2008.pl/240-pieprz-syczuanski.html. Używam go zwłaszcza do dań z kurczaka, nadaje im naprawdę fajnego smaku :)
Awatar użytkownika
Nani
Posty: 17
Rejestracja: 08 wrz 2020, 8:06

Re: Przyprawy

Post autor: Nani »

Pieprz, pieprz ziolowy, sól himalajska, curry, bazylia, oregano, czosnek, prpayka slodka i ostra. To u mnie takie minimum ktore musze zawsze miec w szufladzie :D
Awatar użytkownika
miskala
Posty: 202
Rejestracja: 27 gru 2018, 11:06

Re: Przyprawy

Post autor: miskala »

Szukacie dobrych przypraw to zobaczcie tą ofertę tu https://www.bee.pl/t/przyprawy-do-zup Są tu propozycje przypraw do zup. Co ważne są to ekologiczne przyprawy, bez szkodliwych dodatków. Bardzo lubię zupy z dodatkiem ekologicznej kostki rosołowej wołowej. która nie zawiera glutenu i oleju palmowego.
Awatar użytkownika
Gosha
Posty: 3
Rejestracja: 17 wrz 2020, 11:47

Re: Przyprawy

Post autor: Gosha »

Najlepsze są hodowane w ogródku bądź na balkonie. Mam zasadzoną bazylię, oregano, tymianek oraz rozmaryn - zestaw podstawowy w każdej kuchni. Z ciekawostek mogę polecić wędzoną sól - nadaje piekny aromat warzywnym potrawom, idelna w kuchni wegetarianskiej
Awatar użytkownika
ononka
Posty: 183
Rejestracja: 26 mar 2020, 17:04

Re: Przyprawy

Post autor: ononka »

Spory wybór przypraw znajdziecie też w ofercie Swojska Piwniczka :) Moze akurat was coś zainteresuje. Powiem wam, że te przyprawy z ich oferty są super - mają całkiem inny smak i aromat, niż te dostępne w supermarketach
Awatar użytkownika
ankaB
Posty: 109
Rejestracja: 07 sty 2020, 21:31

Re: Przyprawy

Post autor: ankaB »

Fajne, aromatyczne przyprawy znajdziecie w Polsmakach https://polsmaki.com.pl/mieszanki-przyp ... 14,pl.html Ja u nich się zapatruję a prowadzę mała gastronomię, także na kuchni się znam i mam duże doświadczenie w sprawdzaniu przypraw od różnych producentów. Nie ma lepszych niż Polsmaki, same sprawdźcie.
ODPOWIEDZ