Zaparcia u dzieci, jak zaradzić?

Jak dbać o swoje zdrowie? Sposoby na zdrowe ciało i zdrowego ducha. Polecamy naturalne produkty, lekarzy specjalistów, apteki internetowe.
zyśka

Zaparcia u dzieci, jak zaradzić?

Post autor: zyśka »

Mam ostatnio problem z młodszą córką, lekarz powiedział że to moga być przewlekłe zaparcia nawykowe, zalecił środki medyczne i odpowiednią dietę, mieliście może podobny problem? Co jeszcze mogłabym zrobić żeby jej pomóc? Jakieś domowe sposoby?? :? :?
maśnia

Re: Zaparcia u dzieci, jak zaradzić?

Post autor: maśnia »

Może się tak zdarzyć i to nie tylko u dzieci i dlatego lepiej słuchać zaleceń lekarzy i brać probiotyki kiedy je zalecają. A ja nawet mam taki specjalny, proktologiczny czyli proctolact, który blokuje wzrost patogennych mikroorganizmów, stanowiących najczęstszą przyczynę stanów zapalnych odbytu
Awatar użytkownika
klata
Posty: 104
Rejestracja: 12 wrz 2019, 12:49

Re: Zaparcia u dzieci, jak zaradzić?

Post autor: klata »

Mieliśmy podobny problem, u małych dzieci, zwłaszcza tych które idą pierwszy raz do przedszkola to się bardzo często zdarza ale najważniejsze to żeby nie dopuścić do zaparć nawykowych i w tym celu zwykle lekarze zalecają xenna balance junior U nas to zdało egzamin :)
Maśka

Re: Zaparcia u dzieci, jak zaradzić?

Post autor: Maśka »

Nie napisałaś też w jakim wieku jest Twoje dziecko, bo wtedy można by było lepiej dobrać odpowiedni sposób na poradzenie sobie z problemem :) U maluszków faktycznie, probiotyki i masaż brzuszka, ewentualnie może zmiana mleka? U mojej córki, która jest już na etapie rozszerzania diety te słoiczki z HiPP https://dodomku.pl/Hipp_Sliwki_z_jablka ... 72230.html sprawdzają się znakomicie.
ODPOWIEDZ