Problem z uzębieniem po ciąży

Jak dbać o swoje zdrowie? Sposoby na zdrowe ciało i zdrowego ducha. Polecamy naturalne produkty, lekarzy specjalistów, apteki internetowe.
Remiś

Problem z uzębieniem po ciąży

Post autor: Remiś »

Po 1wszej ciąży miałam 2 x kanałowe, górnej 4ki i 5tki.
Po 2giej ciąży zaczęły ponownie rosnąć mi ósemki (wyrastanie wstrzymane czyli po trochu co kilka miesięcy, od lat..).
Aktualnie te 2 przeleczone kanałowo się ukruszyly a 8ka znów rośnie i boli.
Mam dość bólu, dentystów i przygód. Czy jest opcja na własne życzenie wyrwania tej 8ki oraz tej 4ki i 5tki i wsadzsnie implantu?
Bo moja dentystka upiera się że póki w 4i5 jest korzeń to na nim chce robić most czy coś takiego.
A ja już nie mam sił chodzić z bólem i bez zębów których brak widać gdy się uśmiecham..
Merwinś

Re: Problem z uzębieniem po ciąży

Post autor: Merwinś »

Przecież na implancie również wykonuje się koronę lub osadza się most. Implant to nic innego jak sruba imitująca korzeń zęba na którym robi się odbudowę. Nie widzę sensu usuwania własnych korzeni, choćby przeleczonych kanałowo aby zastąpić je implatnem, który może się nie przyjąć, który może stwarzać w przyszlosci problemy. Każdy dentysta powie Ci - walcz o własne zęby lub ich korzenie. I bedzie mial racje.
Polecam tę klinikę:
Implanty zębowe w Warszawie - klinika stomatologiczna Supradent

Dobrze będzie to również z nimi skonsultować.
Oleńka

Re: Problem z uzębieniem po ciąży

Post autor: Oleńka »

Wiem o czym mówisz bo sama to przechodziłam i miałam resekcję kilku zębów. Miałam na szczęście świetną opiekę i specjalistów w tej klinice https://www.luxdentica.pl/blog/resekcja ... rzcholkowa Pełen zakres usług i świetny sprzęt pozwoliły mi na całkowite wyleczenie zębów w jednym miejscu bez kolejek i w atrakcyjnych cenach.
Awatar użytkownika
ononka
Posty: 167
Rejestracja: 26 mar 2020, 17:04

Re: Problem z uzębieniem po ciąży

Post autor: ononka »

U mnie akurat problemy z uzębieniem zaczęly się jeszcze przed ciążą i w sumie w trakcie ciąży. Na całe szczęście, wybrałam sprawdzoną klinikę stomatologiczną: DSD Bemowo gdzie mogłam być całkowicie spokojna. Dbają o swoich pacjentów i potrafią zastosować odpowiednie leczenie.
Awatar użytkownika
Oleandro
Posty: 49
Rejestracja: 07 paź 2019, 18:54

Re: Problem z uzębieniem po ciąży

Post autor: Oleandro »

Ja to nie miałam żadnych problemów na całe szczęście. Ciąża to jednak bardzo trudny czas, no ale jakoś przez to trzeba przejść. Internet będzie tu bardzo pomocny, ja tak sporo czytałam, korzystałam z poradników. Stronka https://dzidziusiowo.pl/ciaza-i-porod/p ... sie-porodu powinna i wam się przydać.
Oluśkaa

Re: Problem z uzębieniem po ciąży

Post autor: Oluśkaa »

Z uzębieniem na szczęście nie miałam kłopotów, jednak pojawiły się u mnie inne problemy po porodzie, a dokładniej ulewanie pokarmu. Nie potrafiłam nad tym zapanować, dopóki nie znalazłam odpowiednich wkładek laktacyjnych, które okazały się bardzo pomocne w moim przypadku.
Zośka

Re: Problem z uzębieniem po ciąży

Post autor: Zośka »

Niestety mnie także dopadł ten problem :( Mimo usilnych starań nie udało się uratować moich zębów. Nowy uśmiech przywróciłam dzięki implantom, które zrobili mi w https://implant-zebowy.pl/. Dopiero tam przywrócili uśmiech młodej, szczęśliwej mamy. :)/////////////////
córuś

Re: Problem z uzębieniem po ciąży

Post autor: córuś »

W ciąży też można leczyć zęby i normalnie chodzić do dentysty. Obecnie są takie znieczulenia i możliwości leczenia, które w żaden sposób nie wpływają na ciążę i dziecko. Wiadomo, że lepiej zapobiegać niż leczyć, ale jak dopadnie nas ból zęba będąc w ciąży nie powinnyśmy tego bagatelizować i odkładać "na potem". Znajoma będąca obecnie w 6 miesiącu ciąży udała się do https://amber-clinic.pl/zakres-uslug/le ... chowawcze/ celem wyleczenia zęba, który niestety sprawiał jej dolegliwości bólowe i sama powiedziała, że wizyta była dla niej bardzo komfortowa oraz że w trakcie nie odczuwała żadnych dolegliwości bólowych.
Karolińa

Re: Problem z uzębieniem po ciąży

Post autor: Karolińa »

https://estheticdentalstudio.pl/ cóż moge powiedziec to bardzo dobry gabinet z przestympatycznym doktorem jakim jest Martin Bartoszcze z miasta Gdansk. Polecam wykoannie wszelkich uslug w tym miejscu, gdyz bedac w ciazy nie ttylko doktor wyleczyl zeby ale rozniez poradzil co robic by utrzymac zeby w dobrej kondycji
Danka Dań

Re: Problem z uzębieniem po ciąży

Post autor: Danka Dań »

Niestety ciąża wpływa również na nasze zęby...może nie we wszystkich przypadkach ale ja po ciąży miałam kilka ubytków. Dobrze, że mam fachową pomoc w https://mcs-przychodnia.pl/ i wiem, że jestem w dobrych rękach. Zrobiłam już dwa zęby i na szczęście były to płytkie ubytki i nawet nie musiałam brać znieczulenia.
Bożena

Re: Problem z uzębieniem po ciąży

Post autor: Bożena »

Moim zdaniem to bardzo cenna rzecz. Chodzi w końcu o to, byście zawsze stawiały na jak najlepszą opiekę podczas ciaży. Nie ma niczego dziwnego w tym, że kobiety szukają informacji na ten temat w takich miejscach jak https://lekarzebezkolejki.pl/blog/gbs-b ... azy/w-2286 bo przecież każdy chce jak najlepiej dla swojego dziecka.
Bożena

Re: Problem z uzębieniem po ciąży

Post autor: Bożena »

To najrozsądniejsze podejście, na które zdecydowanie powinnyście się przestawić. Jeśli w ciąży cierpicie na tokofobię, to przecież najrozsądniej byłoby zajrzeć do https://psychomedic.pl/tokofobia-zaswia ... go-ciecia/ i skorzystać z takiego wsparcia. Dzięki temu będziecie w stanie pozbyć się lęku przed porodem, co jest ogromnym ułatwieniem.
ODPOWIEDZ