Oparzyłem się!

Jak dbać o swoje zdrowie? Sposoby na zdrowe ciało i zdrowego ducha. Polecamy naturalne produkty, lekarzy specjalistów, apteki internetowe.
Awatar użytkownika
facet
Posty: 38
Rejestracja: 21 maja 2019, 11:49

Oparzyłem się!

Post autor: facet »

Hej, gotowałem właśnie sobie i mojej narzeczonej pyszną kolację,kiedy to nagle, nie wiadomo skąd, się oparzyłem. A nie wiem, jak leczyć oparzenie i co trzeba z tym zrobić, poza tym, że pod zimną wodę. I to już zrobiłem, ale ranka nadal jest mocno czerwona. Macie na to jakieś swoje sposoby? Bo w sieci to już troszkę poczytałem.
Awatar użytkownika
osaka
Posty: 155
Rejestracja: 10 cze 2019, 5:30

Re: Oparzyłem się!

Post autor: osaka »

Tak chłodną wodą polewamy miejsce nawet i 10 minut. Jak nie ma rany tylko zaczerwienienie to octenicare najlepszy. Nie raz już stosowałam. I u siebie i u dzieci. Szybko łagodzi i przestaje oparzenie piec!
Awatar użytkownika
Zrelaksowana
Posty: 499
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:20

Re: Oparzyłem się!

Post autor: Zrelaksowana »

Niewielkie oparzenia skutecznie można wyleczyć w domu, nie trzeba zgłaszać się do lekarza. Tak jak ktoś wcześniej wspomniał, ważne jest schłodzenie oparzonego miejsca, następnie można zastosować coś łagodzącego, na przykład krem Octenicare. Warto go mieć w domowej apteczce.
Awatar użytkownika
Rozalia
Posty: 59
Rejestracja: 17 sie 2020, 17:00

Re: Oparzyłem się!

Post autor: Rozalia »

Spokojnie. W takich sytuacjach nie wolno panikować. Ja zawsze mam w swojej apteczce krem Octenicare, więc w takiej sytuacji sięgnęłabym właśnie po niego. On bardzo szybko złagodziłby ból. Pamiętaj na przyszłość, aby się w niego zaopatrzyć, bo ma bardzo szerokie zastosowanie także na rany :)
ODPOWIEDZ