Olejek do mycia twarzy

Jak dbać o swoje zdrowie? Sposoby na zdrowe ciało i zdrowego ducha. Polecamy naturalne produkty, lekarzy specjalistów, apteki internetowe.
Fairiś

Olejek do mycia twarzy

Post autor: Fairiś »

Czy istnieje jakiś dobry olejek do mycia twarzy (już po demakijażu), który nie wysuszy mi gęby na wiór? Wiem, że myjadlo służy do mycia, a nie nawilżania, ale gdyby znalazło się coś do mega suchej skóry po kwasach to ozloce.

Chętnie sobe poczytam o tym co polecicie :)
Libereś

Re: Olejek do mycia twarzy

Post autor: Libereś »

W ogóle możesz spróbować mleczka do demakijażu - 1. użycie demakijaż i potem świeża porcja i wykonujesz ją mycie. Można bez wacika

W olejkach polecam emulgator polysorbate 20 - na stronie możesz sobie o nim poczytac.
Związki, do których należy Polysorbate 20, ogólnie są wykorzystywane jako emulgatory i substancje stabilizujące kosmetyk. Jeden z nich, którego powinno się unikać, to Polysorbate 80. Wpływa niekorzystnie na skórę, a konkretniej na dobre bakterie, na niej bytujące.
miłoszka

Re: Olejek do mycia twarzy

Post autor: miłoszka »

Kosmetyki na bazie olejowej są coraz bardziej popularne i także krem https://eranatura.pl/produkt/olejowy-kr ... czeremchy/ się sprawdzi, bo właśnie nim możemy szybko i dokładnie zmywać makijaż. Naturalne produkty tego typu nie uczulają, a mają skuteczne działanie.
Awatar użytkownika
ononka
Posty: 167
Rejestracja: 26 mar 2020, 17:04

Re: Olejek do mycia twarzy

Post autor: ononka »

Generalnie wszystkie naturalne kosmetyki, również te na bazie naturalnych olejków zasługują na uwagę. Ze swojej strony na pewno mogę wam polecić serię kosmetyków z https://www.herbapol-polana.com/ Naturalne, na bazie takich składników jak czerwona koniczyna. Znajdziecie u nich też kolagenowe suplementy, więc możecie zadbać o cerę od wewnątrz.
ODPOWIEDZ