Leki recepturowe

Jak dbać o swoje zdrowie? Sposoby na zdrowe ciało i zdrowego ducha. Polecamy naturalne produkty, lekarzy specjalistów, apteki internetowe.
Awatar użytkownika
Olga
Posty: 16
Rejestracja: 14 sty 2020, 11:08

Leki recepturowe

Post autor: Olga »

Mieliście kiedyś takie leki ręcznie robione w aptece? Gdzie to się załatwia?
Awatar użytkownika
Lucja
Posty: 7
Rejestracja: 01 lut 2020, 11:56

Re: Leki recepturowe

Post autor: Lucja »

Ja z receptą poszłam do apteki - lek do odbioru był następnego dnia
Awatar użytkownika
Bela
Posty: 116
Rejestracja: 08 gru 2019, 19:59

Re: Leki recepturowe

Post autor: Bela »

Nie wszystkie apteki mają taką możliwość, nie wszystkie mają zaplecze do wykonywania leków recepturowych. Wiem jednak, że spokojnie taką receptę można zrealizować w aptece DOZ, a to sieciowa apteka i mają punkty w większości miast :)
Awatar użytkownika
Daga
Posty: 13
Rejestracja: 23 sty 2020, 8:58

Re: Leki recepturowe

Post autor: Daga »

Czy w DOZ można realizować e-recepty ?Jeśli tak, to trzeba mieć jakiś profil użytkownika?
Awatar użytkownika
Bela
Posty: 116
Rejestracja: 08 gru 2019, 19:59

Re: Leki recepturowe

Post autor: Bela »

Tak, bez problemu zrealizujesz u nich elektroniczną receptę, chyba byli jedną z pierwszych aptek, w których była taka możliwość. Warto mieć założone konto w serwisie pacjent.gov.pl :)
Awatar użytkownika
Daga
Posty: 13
Rejestracja: 23 sty 2020, 8:58

Re: Leki recepturowe

Post autor: Daga »

Nie wiem jak w innych aptekach, ale w DOZ bez problemu takie leki przygotują. Do tego wszystkie e-recepty bez problemu tam zrealizujesz, a konto e-pacjenta warto mieć, bo masz wgląd do całej historii, dawkowania leków itp.
Awatar użytkownika
Linka
Posty: 43
Rejestracja: 29 gru 2019, 18:15

Re: Leki recepturowe

Post autor: Linka »

W doz na pewno realizują takie recepty. Często korzystam, moje dzieci mają azs, a takie leki recepturowe przepisuje nam dermatolog. Dobrze się sprawdzają, bo są delikatne, bez żadnych konserwantów.
ODPOWIEDZ