Jakie są przyczyny suchego kaszlu?

Jak dbać o swoje zdrowie? Sposoby na zdrowe ciało i zdrowego ducha. Polecamy naturalne produkty, lekarzy specjalistów, apteki internetowe.
Awatar użytkownika
malpeczka
Posty: 136
Rejestracja: 12 gru 2019, 21:17

Jakie są przyczyny suchego kaszlu?

Post autor: malpeczka »

Jakie są przyczyny suchego kaszlu? jak można go wyleczyć? co można podawać, żeby się go pozbyć ?
Awatar użytkownika
mosiek
Posty: 58
Rejestracja: 27 lis 2019, 21:37

Re: Jakie są przyczyny suchego kaszlu?

Post autor: mosiek »

Może zbyt suche powietrze? Przy astmie wiem, że też występuje, ale nie jestem specjalistą w tej dziedzinie, najlepiej to poczytaj sama https://pelafenlek.pl/suchy-kaszel-co-j ... go-leczyc/ dużo ciekawych informacji
Awatar użytkownika
Rita26
Posty: 30
Rejestracja: 04 maja 2020, 10:12

Re: Jakie są przyczyny suchego kaszlu?

Post autor: Rita26 »

Przyczyna moze byc wszystko - od alergii przez palenie az po wirusa. Aktualny koronawirus tez je powoduje.

boże jakie śmieszne
Awatar użytkownika
niebieska
Posty: 11
Rejestracja: 06 maja 2020, 19:00

Re: Jakie są przyczyny suchego kaszlu?

Post autor: niebieska »

W okresie jesienno-zimowym suchy kaszel towarzyszy wielu z nas,a przyczyny mogą być różne jak wiadomo,ale w większości przypadków jest to zasługa suchego powietrza jaki oddychamy.Warto więc zaopatrzyć się w urządzenie które będzie każdego dnia nasze pomieszczenia w domu nawilżało, a przy okazji też oczyszczało,to może pomóc w walce z uporczywym suchym kaszlem.Fajnym rozwiązaniem jest zakup urządzenia 3 w 1,które będzie dodatkowo służyło nam jako klimatyzator w upalne dni.Urządzenie tego typu https://www.adler.com.pl/index.php/Main/Produkt/ad_7913 przyda się w każdym domu,jest wydajne,można sobie dowolnie ustawić prędkość nawiewu,by nas chłodziło, a nie powodowało dodatkowe dolegliwości.
Awatar użytkownika
Natty
Posty: 15
Rejestracja: 04 mar 2020, 15:27

Re: Jakie są przyczyny suchego kaszlu?

Post autor: Natty »

A moze masz po prostu slabo nawilzone gardlo przez zbyt suche powietrze w mieszkaniu?
Awatar użytkownika
Barnala
Posty: 69
Rejestracja: 24 lip 2019, 10:05

Re: Jakie są przyczyny suchego kaszlu?

Post autor: Barnala »

Mogą być różne przyczyny od mało inwazyjnych do naprawdę poważnych. Zawsze konsultuję z lekarzem mój kaszel jak taki wystąpi. Chodzę do przychodni Nasz Lekarz. Tam mamy mnóstwo specjalistów, jak trzeba do laryngologa to tez jest na miejscu, więc bez problemu. Teraz tylko trzeba zadzwonić wpierw, ale to norma z powodu epidemii.
Awatar użytkownika
siniora
Posty: 164
Rejestracja: 15 maja 2019, 0:54

Re: Jakie są przyczyny suchego kaszlu?

Post autor: siniora »

przyczyn moze byc wiele i nie ma co diagnozowac sie przez internet. Idz do specjalisty i skonsultuj to z nim. Ja ostatnio meczylam sie z ciagle wracajaca angina i dopiero lekarz polecil mi swietny srodek septogard. Wystarczylo kilka dni psikania a infekcja minela :)
Awatar użytkownika
ellen
Posty: 176
Rejestracja: 15 cze 2019, 13:42

Re: Jakie są przyczyny suchego kaszlu?

Post autor: ellen »

Przyczyny mogą być różne. U mnie powietrze w mieszkaniu okazało się zbyt suche i to jeszcze dodatkowo powodowało podrażnienia. Najgorzej to nocą, jak kaszel zaczyna męczyć i człowiek wybija się ze snu. Mój lekarz zasugerował, żeby zadbać o odpowiednie nawilżenie w mieszkaniu. Uznałam, że najlepiej kupić nawiIżacz powietrza. Bardzo przydał się ranking https://ranking-oczyszczaczy.pl/nawilzacze-powietrza/ , gdzie mogłam sobie porównać różne modele i wybrałam zdrowy nawilżacz.
olla

Re: Jakie są przyczyny suchego kaszlu?

Post autor: olla »

ellen, dzięki bardzo za ten ranking. NawiIżacz powietrza wybrałam, konkretnie Klarta Humea WiFi. Super, że każdy model jest tak dokładnie opisany. Można wybrać najbardziej odpowiedni do swoich potrzeb. Jednak jak wszędzie czytam to te ewaporacyjne nawilżacze są najlepsze.
Awatar użytkownika
Zulijka2
Posty: 86
Rejestracja: 03 gru 2019, 19:03

Re: Jakie są przyczyny suchego kaszlu?

Post autor: Zulijka2 »

Przyczyny kaszlu mogą być naprawde rozne, dlatego warto iść skonsultować to z lekarzem. Ja chodzę do przychodni do Szpitala św. Elżbiety na Mokotowie. Mają tam bardzo dobrą opiekę medyczną. Są różni specjaliści, można od razu wykonać potrzebne badania. Jest to duży plus ,bo nie muszę biegać po mieście aby w razie potrzeby skonsultować sie z konkretnym lekarzem. Warto tam zajrzeć.

przyjęcie urodzinowe kraków
Danuśka

Re: Jakie są przyczyny suchego kaszlu?

Post autor: Danuśka »

Takie objawy jak opisujecie to może być angina objawy to właśnie suchy kaszel i silny ból gardła które są bardzo męczące. Można ją leczyć domowymi sposobami lub odpowiednio dobranymi tabletkami. Te drugie pomoże dobrać farmaceuta i to powinno załatwić sprawę.
Awatar użytkownika
zuzka1
Posty: 18
Rejestracja: 20 wrz 2019, 20:26

Re: Jakie są przyczyny suchego kaszlu?

Post autor: zuzka1 »

Przyczyny suchego kaszlu mogą być różne. Może to być suche powietrze, jakaś alergia i wiele, wiele innych. Może wtedy na przykład drapać w gardle, dlatego dobrze jest też mieć coś do płukania jamy ustnej przy zapaleniu . Chodzi o to żeby złagodzić objawy, a takie płukanie pomaga.
żółw

Re: Jakie są przyczyny suchego kaszlu?

Post autor: żółw »

Jeśli o mnie chodzi, to ja mam problem z suchym kaszlem głównie przez alergię. Do tego dochodzi jeszcze katar, zapalenie spojówek czasami, no pełny pakiet... Próbuje sobie jakoś z tym radzic, raz lepiej, raz gorzej. A wy, macie może jakieś sposoby na alergię wiosenną ?? Słyszałem, że jest coś takiego jak odczulanie, działa to? Jest skuteczne?

lexmark x544n toner
afgł

Re: Jakie są przyczyny suchego kaszlu?

Post autor: afgł »

Może to alergia albo astma? Ja miałam tak od astmy i bez pójścia do alergologa się nie obyło. Byłam u dr Stelmasiak w Specjalistycznym Gabinecie Alergologicznym w Lublinie. To rzetelna alergolog, która ma szeroki zakres usług, zajmuje się leczeniem chorób alergicznych i jest specjalistką w tym zakresie. Ja bardzo ją sobie chwalę, naprawdę mi pomogła i dzięki niej mogę już żyć normalnie, gorąco ja wam polecam.
ODPOWIEDZ