Oszczędzacie już na emeryturę?

Miejsce na wszelkie różności. Nie znalazłeś odpowiedzi na nurtujące Cię pytania w innych kategoriach? Sprawdź tutaj!
klasa

Oszczędzacie już na emeryturę?

Post autor: klasa »

Jaki sposób oszczędzania na emeryturę najlepszy?
alicja

Re: Oszczędzacie już na emeryturę?

Post autor: alicja »

Nie mam pojęcia, ja mam jeszcze daleko do emerytury ale przecież jest PPK, ten program pozwala zdobyć dodatkowe środki na emeryturę, tu https://www.mojeppk.pl/ znajdziesz wszystko na jego temat a nawet możesz sobie wyliczyć ile oszczędzisz
Awatar użytkownika
kasiunia
Posty: 63
Rejestracja: 26 mar 2019, 20:01

Re: Oszczędzacie już na emeryturę?

Post autor: kasiunia »

Z tego co mi wiadomo,a wiem to z różnych publikacji, nie wiele osób odkłada na emeryturę - licząc ,że to co dostanie z ZUS powinno wystarczyć na godne życie na emeryturze. Otóz rzeczywistość nie wygląda tak różowo jak by się mogło nam wydawać. Wiele osób więc próbuje samemu wziąć sprawy w swoje ręce. Jedną z form jakie przygotowali rządzący jest PPK. Wiele z Was zadaje sobie pytanie co to jest PPK ?PPK to Pracownicze Plany Kapitałowe. Program ten ma dawać pracownikom możliwość dobrowolnego oszczędzania na dodatkową emeryturę i jest obowiązkowy dla pracodawców.
Awatar użytkownika
Liliana
Posty: 391
Rejestracja: 22 paź 2019, 6:03

Re: Oszczędzacie już na emeryturę?

Post autor: Liliana »

Tak średnio szczerze mówiąc, choć wciąż sobie powtarzam, że trzeba zacząć. Trzeba się jakoś zmobilizować.
xXxGABRIĘLxXx

Re: Oszczędzacie już na emeryturę?

Post autor: xXxGABRIĘLxXx »

Zdecydowanie nie. Mam 23 lata i jakoś nie wyobrażam sobie teraz myśleć już o emeryturze i o tym, żeby odkładać na to pieniądze. Po co mi to?
ODPOWIEDZ