Jaka powinna być wilgotność powietrza i temperatura w domu, pokoju dziecka?

Miejsce na wszelkie różności. Nie znalazłeś odpowiedzi na nurtujące Cię pytania w innych kategoriach? Sprawdź tutaj!
Awatar użytkownika
Petroniusz1998
Posty: 1
Rejestracja: 09 mar 2022, 16:13

Jaka powinna być wilgotność powietrza i temperatura w domu, pokoju dziecka?

Post autor: Petroniusz1998 »

Moi drodzy, ostatnio odczuwam suchość w gardle po przebudzeniu, a zdarza się także, że występuje u mnie katar i uczucie przemarznięcia. Czy może to być kwestia złej wentylacji i niewłaściwie ogrzewanego pomieszczenia? Znacie ten problem? Jak możemy się z nim uporać? Jaka powinna być optymalna wilgotność powietrza w domu? Czy oba te czynniki są od siebie uzależnione?
Awatar użytkownika
Hipolit_62
Posty: 1
Rejestracja: 20 sty 2022, 16:24

Re: Jaka powinna być wilgotność powietrza i temperatura w domu, pokoju dziecka?

Post autor: Hipolit_62 »

Temperatura i wilgotność są od siebie ściśle uzależnione. Im cieplej w pomieszczeniu tym mniej pary wodnej powinno znajdować się w powietrzu, ponieważ połączenie ciepła i wilgoci stwarza idealne warunki do rozwoju pleśni i grzybów. Naturalny poziom wilgotności powietrza zmienia się wraz z porą roku i - paradoksalnie - wygląda całkiem inaczej niż ten zalecany. Jak powinna być optymalna wilgotność powietrza w domu? Ciepłym latem osiąga przeważnie około 50%, ale może dochodzić do 80-90% w naszym klimacie, a zimą spada nawet do 20% w powietrzu zewnętrznym.
Łojotok

Re: Jaka powinna być wilgotność powietrza i temperatura w domu, pokoju dziecka?

Post autor: Łojotok »

Dla mnie ważna jest nie tylko jakość samego produktu, ale także wsparcie po zakupie. Panasonic zdaje się oferować obie te rzeczy. Właśnie przeczytałem na https://prostezycie.pl/czy-pompy-ciepla ... bry-wybor/ że ich serwis i wsparcie techniczne są naprawdę na wysokim poziomie.
ODPOWIEDZ