Kosmetyki do paznokci

Szukasz obiektywnej porady? Chcesz wiedzieć, co o Twoim problemie sądzą inni? Spytaj, na pewno ktoś Ci pomoże!
Awatar użytkownika
najmila
Posty: 1
Rejestracja: 11 lut 2021, 8:25

Kosmetyki do paznokci

Post autor: najmila »

Hej wam. Jakie kolorowe kosmetyki do paznokci stosujecie najczęściej? Ja zwykle wybieram lakiery hybrydowe, bo stylizacje z ich użyciem długo się utrzymują, więc na jakiś czas mogę mieć spokój. Chociaż tak naprawdę wizyta w salonie kosmetycznym też stanowi dla mnie swego rodzaju formę relaksu. Wy też odwiedzacie takie miejsca czy raczej dbacie o dłonie i paznokcie samodzielnie w domu?
zenka1233

Re: Kosmetyki do paznokci

Post autor: zenka1233 »

najmila pisze: ↑13 mar 2021, 1:01 Hej wam. Jakie kolorowe kosmetyki do paznokci stosujecie najczęściej? Ja zwykle wybieram lakiery, bo stylizacje z ich użyciem długo się utrzymują, więc na jakiś czas mogę mieć spokój. Chociaż tak naprawdę wizyta w salonie kosmetycznym też stanowi dla mnie swego rodzaju formę relaksu. Wy też odwiedzacie takie miejsca czy raczej dbacie o dłonie i paznokcie samodzielnie w domu?
Jeśli chodzi o odżywki to bardzo lubię Eveline Diament. Miałam już kilka, ale chyba najbardziej odpowiada mi działanie tej, bo przeznaczona jest do kruchych i łamliwych paznokci. Ma świetne działanie i dużą wydajność.
Zuzia

Re: Kosmetyki do paznokci

Post autor: Zuzia »

Ja próbowałam bardzo wielu rodzajów odżywek różnych marek i chyba najlepsze z nich to było Regenerum. Irytuje mnie strasznie to, że często odżywki mają postać lakieru, który zastyga. Nie znoszę tego zapachu, czuję, jakbym nakładała na paznokcie zwykły lakier do paznokci. Kiedyś znalazłam jakieś olejki do paznokci i to rzeczywiście było spoko. W pracy dużo siedzę przed komputerem, więc mogłam sobie w ciągu dnia nakładać. Teraz używam tylko naturalnych olejów, często takich, które i tak mam już w domu. W ten sposób nie wydaję fortuny na kosmetyki. Na tej stronce znajdziesz rozpisane różne oleje, które można używać do pielęgnacji https://naturalniezpolski.pl/oleje-w-ko ... -znaczenie. Właściwie nawet jak nie jest napisane, że nadaje się też do paznokci, to możesz bez obaw go stosować. Moje ulubione to rzepakowy i z pestek brzoskwini. Mniej na paznokcie sprawdza się olej marchewkowy, z pestek winogron i arganowy. Może to po prostu sprawa indywidualna, u mnie one nie sprawdziły się w ogóle.

Wracając jednak do tematu odżywek zastygających, to mam wrażenie, że one pogarszają kondycję paznokci. Bo przecież blokują dostęp powietrza i są takie jakby "ciężkie". Nie wiem, może to moja fobia albo jakieś uprzedzenia. Zdecydowanie nie polecam odżywek tanich, które mają znane marki. W drogeriach raczej dobrych produktów tego typu nie dostaniesz. Szukaj w aptekach lub sklepach z kosmetykami naturalnymi. Moje paznokcie są w tej chwili bardzo ładne, ale jest to zasługa przede wszystkim naturalnych olejów.
pola88

Re: Kosmetyki do paznokci

Post autor: pola88 »

W sumie tutaj https://vica.pl/1513-lakiery-zelowe-do-paznokci nie brakuje wyboru w różnych produktach do paznokci i nie tylko. Jak chodzi o mnie to właśnie mam w planach kupić tam żelowe lakiery, ponieważ samodzielnie sobie maluję pazurki. A oni mają sprawdzone artykuły.
ODPOWIEDZ