Porządny garnek żeliwny niezbędny w domu?

Wszystko o gotowaniu, jedzeniu i pieczeniu. Same pyszne przepisy i ciekawe rozwiązania kulinarne. To wątek dla smakoszy i łasuchów.
Awatar użytkownika
redżinafalandżi
Posty: 290
Rejestracja: 28 mar 2019, 14:15

Porządny garnek żeliwny niezbędny w domu?

Post autor: redżinafalandżi »

Jaki to wygląda u was?
Korzystacie z takich rozwiązań?
Jestem ciekawa czy taki solidny garnek żeliwny to waszym zdaniem coś, co warto wziąć pod uwagę i mieć pod ręką.
Tutaj https://www.gastrosilesia.pl/naczynia-z ... 4,307,39,0 widziałam namiar na coś takiego.
Doradźcie też od siebie.
Awatar użytkownika
Nani
Posty: 17
Rejestracja: 08 wrz 2020, 8:06

Re: Porządny garnek żeliwny niezbędny w domu?

Post autor: Nani »

Od jakiegoś czasu nie mamyw domu żadnego żeliwnego garnka i w sumie jakos nie odczuwamy jego braku.
Baśia

Re: Porządny garnek żeliwny niezbędny w domu?

Post autor: Baśia »

Dla mnie, podstawa to garnki nierdzewne wysokie. Jeszcze jakiś czas temu, miałam tylko podstawowe wyposażenie kuchni, czyli dwa niskie garnki oraz jeden trochę większy. Teraz powoli odkrywam nowe wyposażenie kuchni, które znacznie ułatwia gotowanie. Polecam każdemu się nie ograniczać szukać nowych rozwiązań w kuchni.
ewć

Re: Porządny garnek żeliwny niezbędny w domu?

Post autor: ewć »

Garnek żeliwny nie wydaje mi się potrzebny, jak coś to już patelnia prędziej. Ostatnio nabyła bardzo fajne garnki z taką powłoką ultra stone - wygladem przypominaja taki kamień. Idealne są. Bez względu na to czy patelnia czy garnek, mają takie same powłoki, przez co idealnie nadają się do sosów. Nic nie przywiera. Zatem nie widzę potrzeby posiadania garnka żeliwnego, który jest też ardzo ciężki. Garnki, o których mowa są firmy Valdinox. Dla mnie rewelacja. Mam 4 sztuki i żałuję, że kilka lat temu kupiłam inny komplet, bo w zasadzie wystarczył by mi tylko ten :D
patiś70

Re: Porządny garnek żeliwny niezbędny w domu?

Post autor: patiś70 »

Baśia pisze: ↑27 maja 2021, 9:05 Dla mnie, podstawa to ..... Jeszcze jakiś czas temu, miałam tylko podstawowe wyposażenie kuchni, czyli dwa niskie garnki oraz jeden trochę większy. Teraz powoli odkrywam nowe wyposażenie kuchni, które znacznie ułatwia gotowanie. Polecam każdemu się nie ograniczać szukać nowych rozwiązań w kuchni.
Też potrzebuję czegoś nowego

___
skup podręczników poznań
dżem300

Re: Porządny garnek żeliwny niezbędny w domu?

Post autor: dżem300 »

Baśia pisze: ↑27 maja 2021, 9:05 Dla mnie, podstawa to .... Jeszcze jakiś czas temu, miałam tylko podstawowe wyposażenie kuchni, czyli dwa niskie garnki oraz jeden trochę większy. Teraz powoli odkrywam nowe wyposażenie kuchni, które znacznie ułatwia gotowanie. Polecam każdemu się nie ograniczać szukać nowych rozwiązań w kuchni.
Muszę koniecznie takie wybrać
ODPOWIEDZ